Reklaam sulgub sekundi pärast

Riigiprokurör taotleb Mailis Repsile tingimisi vanglakaristust

BNS

Mailis Reps
Mailis Reps — FOTO: Andres Putting/Delfi Meedia

Riigiprokurör Kadri Väling taotles esmaspäeval endisele haridus- ja teadusministrile Mailis Repsile omastamise ja kelmuse eest tingimisi vanglakaristust.

Prokurör taotles Repsile omastamise eest kuue kuu pikkust vangistust ja kelmuse eest üheaastast vangistust ning leidis, et kergema karistuse võib lugeda kaetuks rangema karistusega ehk tema lõplikuks karistuseks jääks tingimisi üheaastane vangistus üheaastase katseajaga.

Prokurör toetab haridusministeeriumi tsiviilhagi, kuid summas 6401 eurot, mis kajastub ka süüdistuses. Samas on ministeerium esitanud tsiviilhagi summas 118 000 eurot.

Repsi kaitsjad Paul Keres ja Andri Rohtla peavad oma kaitsekõned kolmapäeval, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane BNS-ile.

Mailis Reps pani prokuratuuri süüdistuse järgi toime omastamise, kuna andis ministrina ministeeriumi töötajatele korraldusi oma lastega seotud ülesannete täitmiseks.

Samuti kasutas ta ministeeriumi kütusekaarti ebaseaduslikult ja kattis ministeeriumi ruumides oma sünnipäeva pidamisega seotud kulutused ministeeriumi rahast. Kelmuse alla kuulub kurikuulsa kohvimasina kojuviimine. 

Veel tasus ministeerium Repsi perekonnaliikme lennukulud, maksis vabaajaüritusega seotud transpordi ja majutuse ning Repsi restoranis tähistatud juubelisünnipäeva eest, märkis süüdistus.

Süüdistuse kohaselt kattis Mailis Reps ministeeriumi vahenditest isiklikke kulutusi umbes 6400 euro eest.

Näita 2 kommentaari

Väiksed sulid peaks istuma vanglas ja suured sulid tõllas

Vasta

Haige inimene, seina äärde paras panna

Vasta