Reklaam sulgub sekundi pärast

RETROGALERII | Legendaarne saatejuht Sirje Eesmaa tähistab sünnipäeva

Sirje Eesmaa tähistab oma 72. sünnipäeva.
Sirje Eesmaa tähistab oma 72. sünnipäeva. — FOTO: TV3

Alates 1996. aastast TV3-s töötav ajakirjanik, endine modell ja tantsija Sirje Eesmaa tähistab kolmapäeval oma 72. sünnipäeva.

1983. aastal jõudis Sirje Eesmaa Eesti Raadio diktorite konkursi kaudu raadiodiktori ametisse ning 1989. aastal kutsus Enn Eesmaa ta raadiotöö kõrvalt Eesti Televisiooni "Aktuaalse kaamera" uudistediktoriks.

Kui 1996. aastal sündis EVTV ja RTV ühinemise järel telekanal TV3, on Sirje Eesmaa töötanud TV3-s. 1998. aastast kuni 2021. aasta sügiseni oli ta uudistesaate “Seitsmesed” saatejuht ning on juhtinud ka saateid "Sirje" ja "Sirjega külla".

Meenutame koos Sirje Eesmaa tegemisi telemaailmas läbi aastate!

"1998. aastal, kui siin majas alustasin, oli tema siin juba varasem olija. Tema käes olid interneti võtmed. Ühe arvutiga oli võimalik toimetuses internetti kasutada ja ta ei tahtnud mind sinna väga tihti lasta. BNS-i sain lugeda päevas viis minutit, kui Sirje lubas. Vaatasin, et ülbe tädi, aga ajapikku see ülbus lahtus ja täna saame väga hästi läbi," iseloomustab Sirjet kolleeg Kalev Kruus.

"TV3 uudiste" ankur Marek Lindmaa sõnab: "Sirje Eesmaal ei ole kiikse, vaid minu meelest on need toredused. Eriti tore on see, kuidas ta endale süüa kaasa võtab: ta keerab alati lahti kurgipurgi, kus on sees tatar või midagi, mis ta on kaasa võtnud ja sööb vaikselt omaette. Tema momendid on need toredad hetked. Ta on minu jaoks televisiooni ema."

"Sirje Eesmaa paistab kõikidele televaatajatele kindlasti väga konservatiivne, soliidne, väljapeetud ja daamilik. Tema teine pool on väga spontaanne, lapselik, vallatu ja seiklushimuline. Ma võin seda kinnitada, sest olen temaga väga palju koos reisil käinud," iseloomustab Eesmaad kolleeg Annely Adermann.

Vaata lähemalt videost, kuidas iseloomustavad TV3 kolleegid Sirje Eesmaad!

Meenuta ka saateid "Sirjega külla" ja "Sirje".

Kommentaarid puuduvad