Rahvas valiks skandaalist hoolimata Reformierakonda: ikka parem kui teised valikud!

Kaja Kallase skandaalist hoolimata on toetus Reformierakonnale tõusnud 0,4 protsenti. “Kõige sümpaatsemad tunduvad ikka, parem kui teised valikud,” kommenteerib oma toetust üks noormees.

Viimastel nädalatel meedias kirgi kütnud peaminister Kaja Kallase ja tema abikaasaga seonduv skandaal pole nende liidripositsiooni veel kõikuma löönud. Martin Helme võrdleb seda Andrus Veerpalu dopinguskandaaliga. “Tundub täitsa ilmne see, et on inimesed, kes piltlikult öeldes usuvad Veerpalu ja koonduvad Reformierakonna lipu ümber, kuigi nad saavad südamepõhjas aru, et see, mis Kaja Kallas on teinud, on väga halb ja väga vale.”

Rahandusminister Mart Võrklaev reitingutõusu üle kiirustama ei tõtta. “Öelda, et üks kriis, mis on teinud kahju eesti ühiskonnale ja valitsuse usaldusväärsusele, et see positiivne oleks, seda ma küll öelda ei tahaks. Pigem tuleb siit omad järeldused teha ja proovida Eesti elu vedamisega edasi minna,” ütleb ta.

Norstat Eesti küsitluse järgi on Reformierakonna toetus hetkel 25,3 protsenti. Neile järgneb EKRE 24 protsendiga ja kolmandat kohta hoiab Keskerakond 17,5 protsendiga.

Aga mida arvab rahvas tänaval? “Kõige sümpaatsemad tunduvad ikka, parem kui teised valikud. Vaatamata skandaalile ikkagi valiksin,” ütleb Reformierakonda toetav noormees.

Varasemalt Reformierakonda toetanud naine aga enam neid ei valiks. “Enne jah, aga praegu mitte. Nad valetavad!”

“Ma ei saaks öelda, et otseselt olen pettunud, aga nii mõnedki asjad, nii nagu ühe, teise ja kolmanda partei puhul, ei meeldi. Aga midagi peab ju tegema ja kedagi peab ju valima,” kommenteerib teinegi naine. Keda ta täna valiks, ta ei oska öelda. 

Kommentaarid puuduvad