Reklaam sulgub sekundi pärast

Purjus poekülastaja märatses kaupluses: appi tõttasid liitlaste sõdurid

BNS

Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne — FOTO: Hendrik Osula/Delfi Meedia

Võru Maksimarketis hakkas 13. jaanuaril korda rikkuma purjus poekülastaja, keda aitasid taltsutada juhuslikult sündmuskohale sattunud liitlassõdurid -  Võru Maksimarketi juhataja Veiko Pargi sõnul on ta nüüdseks appi tulnud liitlassõdurid tuvastanud ja mehed said poelt tänukingitused, kirjutab Võrumaa Teataja.

Politsei pressiesindaja Ragne Keisk kinnitab, et 13. jaanuari õhtul kella 20.38 ajal sai politsei väljakutse Võrus Jüri tänaval asuvasse kauplusesse, kus joobes agressiivne mees oli kaupluse külastajatele kallale läinud. „Mõne minutiga sündmuskohale saabunud politsei kasutas agressiivse mehe rahustamiseks sundi, talle paigaldati käerauad ning toimetati esmalt kainenema. Mehe suhtes alustati väärteomenetlus,” täpsustas Keisk vahejuhtumit.

Veiko Pargi sõnul tülitas silmanähtavalt joobes isik Maksimarketi kliente ja oli oma käitumisega agressiivne. Kõige krooniks kasutas märatseja nukiraudu. „Noormehe tegevusse sekkusid esialgu kaks julgemat poekülastajat, kellel õnnestus tülinorija ka hetkeks maha rahustada. Kui olukorda sekkunud mehed aga poest lahkusid, siis muutus märatsev noormees taas julgemaks, võttis taskust nukirauad ja lõi nendega korduvalt kaupluse inventari pihta," rääkis Park.

Poest väljudes ründas ta parklas seisvaid liitlassõdureid, kes noormehe lõplikult kinni pidasid ja politseile üle andsid. "Soovin selle julge teo eest liitlassõdureid tänada. Seetõttu otsisin isikud üles, võtsin nendega ühendust ja andsin üle väikesed tänukingitused tehtud teo eest, mis oli nii minule Maksimarketi juhatajana, meie töötajatele kui ka klientidele äärmiselt oluline,” tõdes Park.

Joobes agressiivse noormehe puhul on tegemist korduva rikkujaga. „Hilisemal vaatlusel oleme tuvastanud, et sama isik, kes agressiivselt käitus, on korduvalt kauplusest kanget alkoholi varastanud. Kaamerapildi järgi on keeruline öelda, mis oli noormehe täpne plaan sel õhtul, kui ta kaupluses vägivallatsema kippus. Mul on hea meel, et liitlassõdurid aitasid politsei tulekuni asja kontrolli alla saada,” on Park tänulik.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ragne Keisk kinnitab, et aeg-ajalt saab politsei ikka teateid, et kuskil kaupluses häirib teiste klientide rahu mõni joobes poekülastaja. Samas on ka väljakutseid, kus tuleb reageerida vargustele, mille osas on näiteks kaupluse töötajad pikanäpumehed otse teolt tabanud ning soovivad ta politseile üle anda.

Kolmapäeva pärastlõunal andis Võru Maksimarketi juhataja Veiko Park üle tänukingitused 101. õhuründediviisi 11-87 pataljoni liitlassõduritele. Tänuavalduse said spetsialist Jorge Vazquez ja leitnant Timothy Boulet.

Vazquezi sõnul oli sellisesse intsidenti sekkumine neile Võrus esmakordne, kuid linnaruumis inimeste aitamine ühel või teisel moel ei ole neile sugugi võõras. Maksimarketit väisavad mehed umbes kord või paar nädalas. Boulet hindab Võru linna väga ja toob eriti esile väikelinna ühtehoidva kogukonna.

Kommentaarid puuduvad