Populaarsus ei rauge! Õpilased jooksevad ummisjalu malevasse: see on mu suve tipphetk

Kellele seostub suvi üksnes puhkuse ja vaba ajaga, kellele taskuraha teenimise ja töökogemuste omandamisega. Tuhandete noorte jaoks on õpilasmalevas osalemine suve tippsündmus, mis muudab neid rikkamaks ning mitte ainult materiaalses mõttes.

Tuhandete noorte jaoks on alanud malevasuvi. Õpilasmaleva kohta kehtib ütlus, et kes proovib, see juurde soovib. Seda ilmestab fakt, et enamus malevlasi ootab juba mitmendat aastat järjest maikuisel registreerimise kuupäeval pingsalt arvuti ees, et endale uuesti malevakoht kindlustada, vahendab “Seitsmesed uudised”.

„Minul on kolmas aasta Malevas, eelmine aasta korjasin maasikaid, seekord on heakorratööd. Siin on väga tore, see on alati mu suve tipphetk ja tahan siia tagasi,“ ütles Triinu Lii.

„Siin töötamine on mõnus, ei ole väga hull ega raske. Kindlasti teeks midagi aktiivset ja püsiks aktiivsena kui et lebotaks terve suvi,“ ütles Lennart.

Noorte töölaager on tänapäeval midagi muud kui nõukogude suurmajanditest meelde jäänud töörassimine. Lisaks heakorratööde, saagikorje või teenindustöödele sisustatakse tööst vaba aega meeskonna vaimu loomisega läbi mängude ja ühiste tegevuste.

Alguses nad tulevad siia, nad on kõik üpris tagasihoidlikud, keegi ei julge üksteisega suhelda. Pärast tööd me sisustame nende õhtuid erinevate mängudega, kus nad arutavad koostööd, tiimitööd ja tutvumismängud. Maleva lõpuks on ideaalis ühtne rühm ja niimoodi me saame kokkutulekule minna,“ ütles maleva rühmakomandör Marvin Kaareste.

Maleva populaarsus on endiselt kasvav ning sel aastal on üle Eesti tööl juba 58 rühma. Paljud tööandjad on juba malevlastele tuttavad, kuid igal aastal otsitakse ka uusi pakkujaid. Sel aastal töötavad noored näiteks Botaanikaaias, Woltis, Circle K’s ja RMKs, Linnaruumi festivalil ja Oxforellis.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad