“Pigem söön vähem.” Kallinevad hinnad eestlaste maasikaarmastust ei murra

Suur põud ei jäta puutumata ka maasikaid – pisikeste maasikate eest tuleb kahel Tallinna turul välja käia 5,5-7,5 € kilo eest, mis pole aga kaugeltki kõige kallimad. Metsmaasikate kilohinnad küündivad Tallinnas lausa 150 euroni ning aiamaasikate hind on võrreldes eelmise aastaga kahekordistunud. Kõrged hinnad aga eestlasi turult eemale ei peleta ning maasikamüüjatel on tööd küllaga.

Kõrget hinna üks põhjus on see, et müügikõlblikke maasikaid valmis tänavu lihtsalt vähe. See aga ei tähenda, et maasikad jääksid letile seisma, ega ka seda, et maasikaid jagub sel suvel vaid kiirematele.

„Küsitakse väga palju, et kas hind läheb madalamaks, aga ilmselt mitte. Praegu ostetakse, seega järelikult inimesi ei häiri. Koguseid on vähe ja inimesed kardavad, et mari saab otsa ehk siis nad ostavad praegu juba päris suurtes kogustes. „Meie saame maasikaid augusti alguseni, sest meil on hästi palju erineva ajastusega põlde,” ütles Joosepi Talu müüja Liisi.

Reporter uuris turu külastajalt, kas teda kõrge hind ka heidutab. “Ei, pigem söön vähem, praegu ostsin neli kilo. Teeme vähem moosi, aga ei tea, kas poole vähem.”

“Nõutakse ju, mis ma siis teen, ei saa ostmata jääda,” ütleb teine külastaja oma väikesele lapsele viidates.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad