Reklaam sulgub sekundi pärast

Õpetajad avameelselt streikimisest: meie mõõt on lõplikult täis!

Eile toimus Toompeal õpetajate meeleavaldus. Riigikogu ja valitsus ei suutnud õpetajatele rahuldavat lahendust välja pakkuda, mistõttu on hetkel käimas täiemahuline streik. Õpetaja Indrek Siigor ütles eilses "Stuudio" saates, et õpetajatel on mõõt lõplikult täis.

Eilses "Stuudio" saates olid koha diivanil sisse võtnud kolm õpetajat, kes jagasid enda mõtteid streigiga seonduvalt. Indrek Siigor, kes on viimased 22 aastat ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajana töötanud, oli ka üks nendest õpetajatest, kes Toompeal kõne pidas. 

Noor 4-aastase staažiga liikumisõpetaja Siim Tõnisson võttis samuti streigist osa, kuid Toompeal meelt avaldamas ei käinud. "Muudatused peavad saama päriselt ellu viidud, muidu meie enam kvaliteetset haridust tagada ei saa!" põrutab Tõnisson.

Saates tuli aga välja, et mitte kõik õpetajad ei ole üksmeelel. 10-aastase staažiga eesti keele õpetaja Kati Käpp tunnistas saates, et tema ei streigi, kuid valmistas end ette õpilaste küsimustele vastama. Kati sõnul ei streigi ta, kuna ta sooviks, et lisaks rahateemale tõuseks kõrvale ka teema sisuline pool ehk et kuidas ja mida koolis räägitakse ning õpetatakse.

Kati sõnul on oluline arvestada ka tehnoloogia pealetungiga. "Me peame ka õppetöös ajaga kaasas käima ning arvestama, millises ruumis õpilased viibivad ka väljaspool õppetööd. Ma arvan, et käärid nende kahe vahel ei tohiks olla liiga suured."

Indrek arvab aga, et käärid pärismaailmaga ei ole liiga suured ning toob välja, et tema kasutab õppetöös julgelt ka digitaalseid lahendusi ja võimalusi.

Vaata artikli päises olevast videost, milline diskussioon eile "Stuudios" tekkis!

Kommentaarid puuduvad