Reklaam sulgub sekundi pärast

Ootamatu! Elon Muski sõnul võib kunagine Twitter tasuliseks muutuda

X võib hakata nõudma kasutajatelt kuutasu.
X võib hakata nõudma kasutajatelt kuutasu. — FOTO: Taidgh Barron/ZUMA Press Wire/Scanpix

Suhtlusvõrgustik X, varasema nimega Twitter, võib hakata kasutajatelt kuutasu nõudma, sõnas esmaspäeval selle miljardärist omanik Elon Musk.

"See on ainus viis, mida ma mõelda suudan, kuidas tohutule botide armeele vastu seista," lausus ta. Musk on teinud platvormile hulga muudatusi, alates selle ostmisest 44 miljardi dollari eest mullu oktoobris.

Ta on vallandanud tuhandeid töötajaid, lisanud tasulise teenuse, vähendanud sisu modereerimist ja taastanud varasemalt blokeeritud kontod, nende seas USA ekspresidendi Donald Trumpi oma.

Juulis ütles ta, et platvorm on kaotanud umbes poole oma reklaamitulust.

Platvormi tasuliseks muutmisest teatas ta kohtumisel Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahuga, kes tõstatas internetis leviva antisemitismi küsimuse ja uuris, kuidas X saaks takistada botide kasutamist selle taastootmiseks ja võimendamiseks.

Musk vastas, et ettevõte liigub väikese kuise tasu suunas, et X-i süsteemi kasutada.

Kunagine Twitter sai juuli lõpus uue kuue

Uueks logoks sai tagasihoidlik valge X-täht mustal taustal. Twitteri omanik teatas, et kujundust kindlasti muudetakse, kuid tõenäoliselt täiustatakse seda veel. 

Musk pöördus disainiideede saamiseks oma 149 miljoni jälgija poole ja näib, et ta valis logo, mille ta oli muutnud ka oma Twitteri konto profiilipildiks.