Reklaam sulgub sekundi pärast

Oluline info! Tänavust tuludeklaratsiooni esitades tuleb jälgida neid seadusemuudatusi

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: Karli Saul/Delfi Meedia

Kohe on taas kätte jõudmas aeg, mil tuleb esitada tuludeklaratsioon. Kuna selle aasta algusest jõustusid uued seadusemuudatused, on hea tuludeklaratsiooni esitades meelde jätta paar aspekti.

Tuludeklaratsiooni esitades saavad inimesed tulust mahaarvamisi teha tulumaksuseaduses lubatud piirmäärade ulatuses – eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata kuni 1200 eurot.

Mahaarvamised ei saa ületada 50% maksumaksja sama maksustamisperioodi Eestis maksustatavast tulust ning eluasemelaenu intressid ületada 300 eurot. Lisaks saab maksustamisele kuuluvast tulust maha arvata vabatahtliku kogumispensioni maksed (rakendatakse 15% mahaarvamise piirangut, kuid mitte rohkem kui 6000 eurot aastas.

Kes tellis e-poest kauba vana aasta lõpus, aga tasus kauba eest alles 2024. aasta algul, maksab käibemaksu 22%. Samas on erisus neil lepingutele, mis sõlmitud enne 1. maid 2023, aga teenus või kaup saabub alles 2024. aastal. Sel juhul võib rakendada erisusena 20% käibemaksu kuni 31. detsembrini 2025. 

Artikkel on refereeritud Maalehest.