Reklaam sulgub sekundi pärast

Nunnumeeter põhjas! Pilt magavast jääkarust võitis aasta parima foto auhinna

Pilt jääkarust võitis parima eluslooduse foto auhinna
Pilt jääkarust võitis parima eluslooduse foto auhinna — FOTO: 123rf

Aasta parima eluslooduse foto auhinna võitis imearmas pilt magavast jääkarust, kes oli end jääkamaka otsa unele sättinud. Norras tehtud foto teenis rekordarvu hääli ning rõõmustas tuhandeid hääletajaid, tuues esikoha fotograaf Nima Sarikhanile.

Jääkaru tegi endale väikesest jäämäest voodi, enne kui sättis end selle otsa magama. Armas vaatepilt leidis aset Norra Svalbardi saarestiku põhjaosas.

Pärast kolmepäevast jääkarude otsimist läbi paksu udu, kohtas ekspeditsioonilaev Nima nooremat ja vanemat karu ning jälgis neid järgmised kaheksa tundi. Vahetult enne südaööd ronis noor isane väikesele jäämäele ja kasutas oma tugevaid käppasid, et enne uinumist endale voodi välja nikerdada.

Rekordilise häälte arvu tulemusel kuulutati välja rahva lemmik aasta eluslooduse fotograafi konkursi võitja, kelleks osutus ekspeditsioonilaeval viibinud ja armsa loomapildi klõpsinud Nima Sarikhani. Antud foto kandideeris just rahvalemmiku kategoorias ning sai kokku üle 7500 hääle.

Maailma eluslooduse fotograafia võistlusel said finaali ainult 25 piltnikku. Fotosid saadeti kokku 49 957 ning pärinesid 95 erinevast riigist.

Loe rohkem ja vaata teisi fotosid SIIT!

Kommentaarid puuduvad