Reklaam sulgub sekundi pärast

Nii armas! Lõuna-Koreas sündisid esmakordselt pandakaksikud

Pandakaksikud emaga
Pandakaksikud emaga — FOTO: AP/Scanpix

Lõuna-Korea loomaaia hiidpanda tõi ilmale riigi esimesed kaksikupojad. Peopesasuurused emased pandad sündisid pealinnast Soulist kagus asuvas Everland Resorti teemapargis 7. juulil, teatas loomaaed teisipäevases avalduses.

Kaksikute sündi peetakse haruldaseks. Tõenäosus, et pandad sünnitavad kaksikud, on vähem kui 50%, ja looduses on neil raskusi ellujäämisega, kuna emad saavad sageli hoolitseda vaid ühe oma poegade eest.

Nii ema kui ka tema järglaste tervis on hea, öeldakse loomaaia avalduses, kus sünnitusjärgset hooldust osutavad töötajad, kes oma kogemuste põhjal aitasid praegu 9-aastasel pandal kolm aastat tagasi ilmale tuua oma esimese poja Fu Bao.

Pandakaksikud
Pandakaksikud — FOTO: EPA/Scanpix

"Mul on väga hea meel, et Koreas sündisid esimest korda kaksikud pandapojad," ütles pargi pandaaediku rajamise eest vastutav loomaaiapidaja Kang Cheol-wol. "Ma kannan nende eest hästi hoolt, et neist saaks pandaperekond, mis toob avalikkusele lootust ja rõõmu."

Imetajad, kes on tuntud oma bambuselembuse poolest, on pärit Hiinast ja neid peetakse "rahvuslikuks aardeks".

Aastakümneid on loomakesi saadetud Hiinast välismaale suursaadikuteks, et näidata üles head tahet nn pandadiplomaatias.

Kaksikute vanemad Ai Bao ja Le Bao laenati Lõuna-Koreasse 2016. aastal ning nad tõid 2020. aastal ilmale Fu Bao, esimese riigis sündinud panda. Uued kaksikud on veel nimeta.

Kommentaarid puuduvad