Mida toob Arvamusfestival? Eestvedaja: on oodata midagi ääretult huvitavat

Hetkel on Paide Vallimäel veel suhteliselt vaikne ja rahulik ning toimetavad töömehed sätivad üles viimaseid lavasid. Seda selleks, et 11.-12. augustil toimuvale Arvamusfestivalile viimast lihvi anda. Mida sel korral festivalil oodata on, seda käis “Seitsmesed uudised” Paide Vallimäel kohapeal uurimas.

Mida pakub selleaastane Arvamusfestival? “Jällegi väga mahukat aruteluprogrammi, mis ongi Arvamusfestivali kese. Ilma selle programmita ei oleks mitte midagi, oleks lihtsalt mingisugune kogunemine. Lisaks sellele on meil kultuuriprogramm, palju kultuuritube ja loomulikult need samad tuhanded ja tuhanded inimesed tulevad siia põhjusega lihtsalt kokku saada erinevate sõpradega,” ütles Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist ja lisas, et arutelusid tuleb kokku umbes 160, mis toimub kahekümnel teemaalal Vallimäel ja natukene ka Vallimäelt väljas. Teravik on Tammisti sõnul suunatud sinna, kus ka kõik Eesti ühiskonnas ka kõik teravikupunktid on, sest programm saab kokku avaliku ideekorje tulemusena. “Kõik said ideid pakkuda ja niimoodi see tegelikult sünnib. Igaüks leiab siit endale kindlasti piisavalt arutelusid.”

Igal aastal on Arvamusfestivali lõpetanud vaat et kõige populaarsem erakonna esimeeste debatt. Sel aastal on riigis olukord ikka väga terav ja kuum. Kas ka sel aastal on erakonna esimeeste debatt oodata? “Jah, see on tõesti olnud juba aastaid Arvamusfestivali lõpetav arutelu ja see toimub ka seekord festivali klubis. See tuleb veidike teistmoodi kui eelmisel aastal – natukene mängulisem, aga samas ka väga sisuline. On oodata midagi ääretult huvitavat ja midagi sellist, mida varem Arvamusfestivalil ei ole,” kirjeldas Tammist.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad