Reklaam sulgub sekundi pärast

Mida teha vägivaldsete noortega? Endine vang ja isa Andres Sarapuu: mina ei poolda pehmekäelist kasvatust

Lapsed
Foto: 123rf

17 aastat vangis istunud Andres Sarapuu käis külas "Miks me oleme idioodid?" podcastis, kus tuli aruteluks ka vägivald ja viimase aja juhtumid peksulembestest noortest, mis avalikkust raputasid.

Viimasel ajal on uudistesse jõudnud mitu õõvastavat juhtumit, kus noored vägivallatsevad oma eakaaslaste kallal. Sarapuu usub, et selliseid intsidente ei tohiks ignoreerida. "Mina ei ole pehme käe pooldaja. Minu käest on küsitud, et kas isa võib last lüüa? Aga ma räägin: kui mina, 13-aastane tulen ja panen emale vastu lõuga, mis teha? Sõbrad väljas oli tükk aega öelnud, et vanematelt tulebki vahel asju välja pressida, kui nad ei anna. Isana, mis teed?" arutleb Sarapuu.

"Kas lähed kirjutad avalduse ja poeg sind elu lõpuni vihkab või kui sa karistad teda isalikult, 10 aasta pärast ta armastab sind. Vot siin ongi see piir. Ei ole nii, et prügi välja ei vii ja kohe kütad lõuga. Paljud inimesed ütlevad mingeid asju, sellepärast, et nad pole olukorraga kokku puutunud," selgitab Andres oma mõttekäiku.

Laste kallal tohutut vägivallatsemist mees küll ei poolda ja iga väikse üleastumise eest kere peale ei annaks, aga kui olukord nõuab ja laps on ise vägivaldne, tuleb tema hinnangul ka vastavalt reageerida. "Siin tuleb see piir kätte, millest tema üle ei tohi astuda. Siis tuleb ekstreemseid meetodeid vastu võtta. Ma läheksin pigem vangi, aga poiss saaks peksa mu käest. Vahet pole, las kirjutab mu peale avalduse, aga õppetunni peab kätte saama," põrutab Sarapuu.

Kuula podcasti!

Kommentaarid puuduvad