Maineka turvafirma ahistamislood tulevad päevavalgele: see mees käis isegi tema kodu juures piilumas!

Kaamera
Foto: 123rf

Avaldasime märtsikuu alguses loo, kus meiega jagas oma kogemust endine Foruse turvafirma töötaja Carole Raid ning kinnitas, et sattus seal ahistamise ohvriks. Peale loo ilmumist võttis meiega ühendust Helena (nimi muudetud, toimetusele teada), kes avaldab, et tunneb lähedalt üht inimest, kellel on sarnane kogemus olnud.

Helena sõnul töötas tema sõbranna Rocca al Mare kaubanduskeskuses ühes riietepoes, kus teda käis korduvalt ahistamas tollane Foruse turvatöötajate boss ise. “See mees käis reaalselt igal tema tööpäeval seal kaupluses talle külge löömas ja kutsus teda suitsetama. Kui sõbranna suitsunurka läks, siis pea alati ilmus sinna ka see mees ise, kes siis ilmselt turvakaamerast teda jälgis ja ka ennast sinna sättis,” kirjeldab Helena, kuidas ebameeldiv mees tema sõbrannale ligitikkus. Turvatöötajate kohatut kaameratest jälgimist kirjeldas ka Carole.

Helena sõbranna olevat mehele korduvalt öelnud, et pole suhtest huvitatud, ent mees ei jätnud jonni ja üritas teda pidevalt välja kutsuda. “Ta oli isegi Messengeris teda pommitamas! Sõbranna rääkis sellest ühele vanemale turvatöötajale, kes on ka seal ettevõttes hästi kaua töötanud ja teab ka selle ahistaja ohvrite kohta hästi palju. Tema olevat omakorda rääkinud sellest vahejuhtumist ka kõrgemale ülemusele, aga kuna see ülemus on ahistajaga parimad sõbrad, siis mingit tulemust sellel ei olnud!”

Lugu lõppes sellega, et Helena sõbranna oli sunnitud töölt lahkuma ja ahistaja sotsiaalmeedias ära blokeerima. Ühel hetkel olevat ahistaja valinud endale uue ohvri, kes oli nüüd tema enda kolleeg. “Ta oli selle tüdrukuga koguaeg ninapidi koos, isegi vabal ajal olevat kodu juures piilumas käinud. Saatnud peenisepilte. Jällegi ahistaja ülemust see ei huvitanud ja keegi midagi ei teinud. Lõpuks julges see tüdruk oma kolleegidele rääkida, mis tegelikult toimub ja kõik olid tema tegevusest häiritud. Lõpuks kirjutati tema kohta ühisavaldus kõige kõrgematele ülemustele, mille tulemusel see ahistaja Kristiinesse keskusesse liigutati, aga see oli ka kõik. Seal sai ta samamoodi edasi tegutseda. Mingit karistust talle ei järgnenud,” kirjeldab Helena õõvastava mehe tegusid.

Helena sõnul on selline ahistav töökultuur ja ebasobiv käitumine kestnud antud ettevõttes aastaid. “Kuna need inimesed töötavad seal ikka veel edasi, siis vaevalt, et midagi muutub. Aeg läheb edasi, inimesed unustavad teema ära ja perverdid tegutsevad edasi nagu ikka,” sõnab ta lõpetuseks.

Hea lugeja! Kui sinul või su tuttaval on olnud sarnane kogemus oma töökollektiivis, anna sellest teada aadressil [email protected]!

Näita 4 kommentaari

Kohutav! Rocca ja Kristiine keskusesse küll enam jalga ei julge tõsta. Üldse Foruse turvatöötajad tekitavad hirmujudinaid… :S

Vasta

Ma juba ammu ei käi, sest need kiusavad terveid ilma maskita kliente! Mina sinna oma raha ei vii!

Vasta

Väga turvaline tõesti 🫢 Kodus vannis ei taha veel turvama minna vä?!?!?

Vasta

Kaubamajas olid ju ka Zenja ja Seaküna naiste jahil

Vasta