Lõhe vaeste, keskklassi ja rikaste vahel aina suureneb. Kuidas seda peatada?

Eestis võib elu olla raske ja kallis. See sama tunne valdas ka ettevõtja Maarja Remmelit, kes oli vaesuse tõttu nii sügavas augus, et kaalus lausa eraisiku pankrotti.

“Kui inimesed ütlevad, et töökoht on stabiilne valik, siis see ei pruugi alati nii olla,” sõnab Maarja. “Mul oli meeletutes kogustes kiirlaene ja null sissetulekut.” Ta tõdeb, et see pani mõtlema, et tegelt peaks mingi säästupadi olema alati all. Maarja sõnab, et sealt hakkas tema areng. 

Lõhe vaeste, keskklassi ja rikaste vahel aina suureneb. Aga kas sellele saab ka pidurit tõmmata? Investor Liisi Kirschi sõnul võiksime me püüelda selle poole, et igaüks vastutab oma rahaasjade eest ise ja me saame iseendaga hakkama. “Kui tekib juurde järjest enam eestlasi, kes on asutanud edukaid iduettevõtteid ja oma kapitali nii palju kasvatanud, siis see on ju pigem tore,” räägib Kirsch. 

Kuid hoolimata sellest, et eestlaste palgad ja säästud tõusevad, siis Staatistikaameti andmete järgi elab ikkagi 22,8% inimesi suhtelises vaesuses. 

“Uuring näitas ka seda, et 9% vastanutest tegelikult ei elaks ka nädalat olemasolevate säästude pealt ära kui nad kaotaks ära oma sissetulekuallika,” sõnas LHV jaepanganduse juht Annika Goroško. 

Kuid rahatarkus tõuseb ja uuringud näitavad, et inimeste käitumine muutub. “Eestlaste säästmisharjumused on muutunud paremaks,” sõnas Goroško. 

Vaata “TV3 uudistest” pärit klippi artikli päisest!

Kommentaarid puuduvad