“Kuule, sul tagant põleb!” Julge kaubikujuht päästis bussireisijad hirmsast õnnetusest

Seitsmesed uudised

“Kilomeeter enne Keilat vaatasime, et valge kaubik sõidab (bussi) kõrvale ja (juht) hakkab hullult käega vehkima,” räägib põlema süttinud liinibussis sõitnud Maie Kivi.

Teisipäeval süttis ootamatult Tallinn-Munalaskme liinibuss, mis oli sel hetkel liikumas Keila suunal. Samal marsruudil liikunud kaubikujuht märkas ühel hetkel, et Sebe bussi tagumine osa on põlema süttinud: näha oli nii leeke kui ka suitsu.

Kaubikujuht sõitis bussi kõrvale ja andis märku, et masin seisma jääks. Bussireisija Maie Kivi kirjeldab: “Nagu nendes filmides, üritas meid rammida, et jääks kindlasti seisma. Meie buss jäi seisma, mikrobuss jäi meie ette seisma ja juht jookseb välja ning hõikab (meie) bussijuhile, et kuule, sul tagant põleb.”

Kivi sõnul läks bussijuht ise masina tahaossa juhtunut vaatama, selle asemel, et õnnetusest reisijatele märku anda. “Ta ei lülitanud isegi mootorit välja,” lisab Kivi. Krapsakas bussireisija Maie suunas ise reisijad bussist välja, kuid inimesed said veel bussijuhilt noomida, et nad jalus koperdavad. 

Appi tõtanud kaubikujuht Reigo viis osa bussireisijaid ise Keilasse ära, kuid jäi tagasihoidlikuks ning ei soovinud isegi kohapeal oma perekonnanime avaldada. Siiski on Maie ja teised sõitjad talle äärmiselt tänulikud, et ei juhtunud midagi hullemat. 

Vaata artikli päises olevast videost, millest võis põleng tekkida!

Kommentaarid puuduvad