Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristina Kallas põrutab: Eesti 200 vajab restarti ja Eesti valitsusremonti!

BNS

Kallase sõnul ei põhjenda ta kehva valimistulemust valitsusvastutusega.
Kallase sõnul ei põhjenda ta kehva valimistulemust valitsusvastutusega. — FOTO: Anni Õnneleid / Delfi Meedia

Eesti 200 juhiks naasta pürgiv haridusminister Kristina Kallas põhjendas Tartu Postimehele erakonna ootamatult halba tulemust juhtimisvigadega ja valitsuses tehtud kehva tööga, ühtlasi pidas ta valitsusremonti ja koalitsioonileppe ülevaatamist vajalikuks.

Kallas tõdes, et Tartus tegi Eesti 200 kõige parema tulemuse - üleriigiline toetus oli neil 2,6 protsenti, Tartus aga 3,8 protsenti. "Mis juhtus – no see oli oodata, kuigi ma ei oodanud nii halba tulemust. Tunne oli, et jääme alla valimiskünnise. Juhtus see, et me aasta jooksul valitsuses ei ole suutnud täita neid lubadusi, mis me valijale oleme andnud ehk siis kõikide nende reformide tegemise lubadusi ja meil on liiga palju olnud sisemisi konflikte," rääkis Kristina Kallas.

Tema sõnul on olnud juhtimisotsused, mis on sisemisi konflikte juurde tekitanud ja see on ka viinud toetuse alla. Ilmselge äratuskell selle koha pealt, et valija ütles, et nad ei ole rahul selle tööga, mis me oleme teinud ja siin on meile kõigile analüüsimise ja otsa vaatamise koht," ütles Kallas. 

Kallase sõnul peaks Eesti 200 tegema restardi

Tema sõnul peab Eesti 200 minema restardi teed. "Ma ei näe alternatiivi. Sellist erakonda Eesti poliitmaastikule on vaja. Tunnen ise, et muidu poleks mul järgmistel valmistel kellegi poolt hääletada, vaja on tsentrist paremal, aga liberaalsete vaadetega erakonda. Selliseid valijaid on ja muidu selline maailmavaade jääb esindamata. Tunnen ka vastutust selle eest," ütles Kallas.

"Peame tegema restardi selles mõttes, et suutma hakata meeskonnana realiseerima kõiki reforme, mida oleme planeerinud ja milleks me Eesti poliitikasse üldse tulime," lisas ta.

Kallase sõnul ei põhjenda ta kehva valimistulemust valitsusvastutusega. "Mina põhjendan sellega, et me pole täitnud endale ja valijatele pandud ootusi. Täpselt nagu Eesti 200 vajab uut algust ja enda kokku võtmist, on seesama väljakutse ka praegusel koalitsioonil. Suurt osa riigirahanduse ja majanduse küsimustest ei ole me ju suutnud realiseerida. Hääletustulemus on valijate tagasiside meile. Peame päriselt koalitsioonina restardi tegema, et suudame rahanduse ja majanduse teemal protsesse juhtida," ütles Kallas. 

Selleks, et saaks Eestis ellu viia reforme, on Kallase hinnangul vaja valitsusremonti. "Igasugused teised koalitsioonid tähendaksid korralikku pööret sellest suunast, mis võetud on. Valitsuse remont, koalitsioonilepingu ülevaatamine, aga kõige kriitilisem küsimus on riigi rahalise seisu professionaalne ja jõuline juhtimine õigetele radadele. See on kõige kriitilisem küsimus Eestis," lisas Kallas.