Reklaam sulgub sekundi pärast

Kirjanik Justin Petrone: kui ameeriklased ütlevad, et pean ära minema, siis ma lähen

Star FM-i hommikuprogrammis käis külas kolumnist ja kirjanik Justin Petrone, kellega rääkisime ameeriklaste murest Ukrainas toimuva vastu ja sellest, kus ning kuidas Justin president Joe Bidenit kohtas. Ühtlasi imestab mees eestlaste veidra suhtumise üle koduloomadesse.

Justin Petrone on mees, kes on kasvanud Ameerikas ja käinud ka Itaalias oma juuri otsimas. Kuid milliste emotsioonidega ärkas tema 24. veebruaril üles? ''See on huvitav, et ameeriklased ei saa aru, et Ukraina on tegelikult kaugel siit. Nemad mõtlevad, et see on kõik üks tänav. Ukraina on esimene maja, Eesti on teine maja, Leedu kolmas ja kui üks põleb, siis on teistel ka ohtlik. Ma pidin neile ütlema, et ootame natukene. Kui ameeriklased ütlevad, et pean ära minema, siis ma lähen ära. Praegu pole seda sõnumit tulnud,'' lausus Petrone.

Ta rääkis, et ameeriklaste jaoks on Ida-Euroopa üks suur koht ja nad ei saa aru, kus on täpselt näiteks Eesti, Sloveenia ja Ungari. ''Ma olin samasugune, kui ma olin noorem.
Mu sõbrad muretsevad ja neil on hirmus praegu toimuvat näha. Inimesed, eriti vanemad, neil on tuumarelva hirm. Mul on nii palju mälestusi ajast, kui ma olin laps ja need tulevad iseenesest tagasi,'' ütleb Justin.

Kogenud kirjanik tõdes, et tal on praegustele uudistele mõeldes ka raske oma loominguga tegeleda. ''Mul on raske kirjutada. Selles olukorras tundub fantaasia kuidagi kasutu. Meil on siin luksuslik elu, inimesed mõtlevad, kas osta üks cappuccino rohkem või milliseid kardinaid valida,'' lausub Petrone.

Kuula täispikka intervjuud Justin Petronega Star FM-i kodulehelt.