Kesklinna ehituskaos viib firmad pankrotti! Ettevõtte omanik: kliendid ei jõua meieni

Terve kesklinn on õudusunenägu nii jalakäijale kui ka autojuhile. Teeäärsed poed ja muud firmad virelevad klientide vähesuse all, sest teed on lihtsalt läbipääsmatud.

Praegune seis kesklinnas meenutab apokalüptilist tühermaad, kus kivid, liiv ja tolm katavad kogu linna. Eilses “Seitsmestes” kommenteerisid teetööde all kannatavad firmaomanikud, kuidas olukord neid mõjutab.

“Kliendid ei jõua meieni, sellepärast lihtsalt siia ei ole võimalik tulla ei jala ega autoga,” kommenteeris ehituskaoses asuva Silmatera Optika omanik Jaanika Kont. “Kui mehed tööd teevad, siis on kuulda. Kui nad tööd ei tee, siis on vaikus ja ei ole siin ka kedagi.”

Jõe tänaval restorani Quick Bites omanik Hasan Ahmed Emon kannatab, sest Wolti või Bolti kullerid hilinevad, toit jahtub ja kliendid annavad hiljem halba tagasisidet. “Veel üks probleem seisneb selles, et meie teeme küll toidu valmis, aga kuna linn on ummikuid täis, jääb kuller 15-20 minutit hiljaks ning toit jahtub selle ajaga ja klient jätab meile seetõttu halva tagasiside” sõnas Emon antud intervjuus.

Samuti tuleb välja, et linn ei ole pakkunud kompensatsiooni firmaomanikele, mis aitaks neil kaose üle elada, vaid äride omanikud peavad kahjud oma taskust ise kinni maksma. Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Heigo Jänese sõnul saab olukord ainult paremaks minna. “Täna pole toetusmehhanismi välja töötatud, aga ma arvan, et selle peale peab edaspidi hakkama mõtlema.”

Kaua veel ja palju ärisid peab oma uksed sulgema, näitab vaid aeg. 

Vaata artikli päisest, kuidas kesklinn praegu välja näeb!

Kommentaarid puuduvad