Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas mäletad veel? Tõsielusaates “Unistuste printsess” armastust otsinud ärimehest sai Eesti aukonsul

— FOTO: Sebastien Darrasse

Neljapäeval, 6. juunil 2024 toimunud pidulikul tseremoonial nimetati Eesti aukonsuliks Monaco Vürstiriigis ettevõtja ja investor Roberto de Silvestri, kes tegutseb aktiivselt ka Eesti kinnisvara- ja finantsvaldkonnas. Televaatajatele on mees tuntud ka TV3 tõsielusaatest "Unistuste printsess", kus ta endale eesti neidude seast armastust otsis.

Roberto de Silvestri sõnul näeb ta oma peamise ülesandena kahe riigi vaheliste suhete tugevdamist, inimeste abistamist konsulaarteenuste korraldamisel ning Eesti ja Monaco ettevõtete vahel ärikontaktide loomist. „Monaco on küll maailma üks väikseimaid riike, kus püsivalt elab vaid ligi 40 000 inimest, kuid Monaco ettevõtjate panus investoritena Eesti majandusse on tõenäoliselt per capita maailma suurim. Viimastel aastatel on ka suurenenud Monacos elav eestlaste kogukond. Samuti on Monaco Eesti turistidele järjest populaarsem sihtkoht seoses heade lennuühendustega Prantsuse Rivierasse,“ selgitas de Silvestri.

„Aukonsulite roll on Eesti jaoks olulise tähtsusega. Aukonsul loob kahe riigi vahelisi äri- ja kultuurisidemeid ning tugevdab kogukondi,“ rõhutas Eesti suursaadik Prantsusmaal ja Monacos Lembit Uibo. Võimalusi Monaco ja Eesti kahepoolsete suhete edendamiseks on suursaadiku sõnul palju. „Roberto de Silvestri on selleks õige inimene oma ainulaadse kogemuse ja põhjalike teadmistega mõlema riigi kohta,“ kinnitas suursaadik Lembit Uibo.

Vaata ka fotosid Eesti aukonsuli pidulikust ametisse nimetamisest!

Monaco maailmakuulsa Monte Carlo kasiino esisel väljakul neljapäeva, 6. juuni 2024 õhtul toimunud pidulikust aukonsuli ametisse nimetamisest võttis osa üle 200 külalise, nende seas olid mõlema riigi esindajad, ettevõtjad ja teised aktiivsed kodanikud.

Eesti riiki esindasid välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Mariin Ratnik ja Eesti Suursaadik Prantsusmaal Lembit Uibo. Monaco Vürstiriigi esindajate hulka kuulusid prints Albert II kabineti nõunik Julie Donati, Monaco aukonsulite ühingu president Marc Lecourt, Monaco diplomaatiliste ja konsulaarsuhete direktor Marie-Catherine Ravéra-Caruso, Monaco aukonsulite ühingu sekretär kolonel Thierry Jouan ning teised kõrged esindajad ja aukonsulid.

"Unistuste printsess"

2009. aastal jooksis TV3 eetris palju kõmu tekitanud suhtesaade "Unistuste prints", mille raames otsis ärimees Roberto De Silvestri endale kaaslast.

Roberto valis saates oma printsessiks ööklubi Astoria Palace juhataja Marge Variku noorukese modellist tütre Delisa Maria Variku, ent sahistati, et nood olevat teineteist leidnud juba enne saadet.

Roberto kinnitas ka seltskonnaveergudel, et osales saates mitte kaaslase leidmise eesmärgil, vaid hoopis seepärast, et soovis näidata, kui väärtuslikud on Eesti naised.

Pärast "Unistuste printsi" lõppu Roberto ja saate võitnud tüdruku vahel aga suhet ei tekkinudki, kuna mees viibis väga palju välismaal. "Ta on tore inimene, aga meie vahel ei tule midagi," kinnitas mees toona.

2017. aastal kirjutas Eesti Ekspress, et peamiselt Monacos elav seltskonnahunt Roberto De Silvestri on kümne aastaga Eestis soetanud tohutult kinnisvara ja paigutanud siia veerand miljardit eurot. Siis rääkis mees, et on endale ka tõelise printsessi lõpuks leidnud – eestlanna, Ulrica Steeni.

Oma glamuurse elustiili poolest tuntud Robertot on meedias korduvalt kajastatud ja tema käevangus on aegade jooksul kokku loetud vähemalt 20 eri neidu. Vaata siit, millised on olnud Roberto naised läbi aastate!

2018. aastal väisas Roberto Roosiaeda, et kuulata seal paavsti kõne. Ühtlasi paljastas ta TV3-le antud intervjuus, et on vaba ja vallaline.

2019. aastal ilmus Roberto taas avalikkuse ette ja seda uue naisega. Nimelt väisas mees Silverspooni gaalat ja tema kõrval säras tumedapäine ja hurmavalt punases kleidis modell Rebeka Võsu, kellega mehe silmad suisa särama lõid. Vaata fotot SIIT!

Roberto de Silvestri näeb Eesti ja Monaco suhete edendamises suurt potentsiaali mõlema riigi jaoks. „Eesti on sarnaselt Monacole samuti väike riik, kuid absoluutne liider Euroopas digivaldkonnas. Eesti saab näidata Monacole, kuidas erinevaid riigiteenuseid, näiteks tervishoiusüsteemi, digitaliseerida. Monaco on aga kodupaigaks paljudele maailma juhtivatele investoritele ja seeläbi Eestile oluline majanduspartner välisinvesteeringute kaasamisel. Tänases geopoliitilises olukorras on eriti oluline ka tihendada diplomaatilisi sidemeid ja jagada informatsiooni Baltimaade piirkonnas toimuvast. Eestit tuleb teha nähtavamaks,“ rõhutas aukonsul Roberto de Silvestri.

Alates 1995. aastast Monacos elav ja 1998. aastal esmakordselt Eestit külastanud Roberto de Silvestri tegutseb Eestis ettevõtja, investori ja investeeringute vahendajana alates 2002. aastast. Tema asutatud kinnisvaraettevõtte Colonna kaudu on viimastel aastatel investeeritud Balti kinnisvaraturule umbes 400 miljonit eurot, milles suur osa pärineb Monaco investoritelt. Roberto de Silvestri on ka rahvusvaheliselt eduka Eesti finantsasutuse Inbank üks omanikest ja esimestest investoritest.

Lisaks on Roberto de Silvestri tegev heategevuses. 2018. aastal asutas ta Colonna Heategevusfondi, mille toetuste abil on Pelgulinna ja Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajad ning mitmete maakondlike haiglate arstid suutnud aastate jooksul ellu aidata ja abi anda sadadele lastele. 

Eesti Vabariigi ligi paarsada aukonsulit mängivad olulist rolli Eesti huvide esindamisel maailmas. Aukonsulite näol on tegemist asukohariigi lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevate isikutega, kes aitavad jõuda Eesti riigil maailma kaugemate nurkadeni. Nende peamisteks ülesanneteks on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal ning majandussuhete edendamine, luues Eesti ettevõtjatele vajalikke kontakte. Aukonsul ei saa oma ülesannete täitmise eest Eesti riigilt töötasu.

Kommentaarid puuduvad