Käed löödud! Eestist jõuab Ukraina rindele unikaalne ratastel saunakompleks

Sellesuvine Saun 3 projekt ületas olulise tähise. Ukrainasse rindele saadetava mobiilse sauna ja pesumaja jaoks sobiv auto, mille sisse uut lahendust ehitama hakatakse, sai välja valitud ning müüjaga käed löödud.

Peagi asub Eestist Ukraina poole teele liikuv saunakompleks, mis suudab teenindada tervet pataljoni. Sellise otstarbega sobiva sõiduki leidmine ja soetamine on aeganõudev protsess, mille tarbeks mindi Harjumaal asuva KB Auto territooriumile valikuga tutvuma.

“Bussid, veoautod, haagised, kopad, frontaallaadurid. Oma ettevõtted nii Rootsis, Soomes kui Norras, sealt ostame kokku ja toome suuremad masinad siia,” ütles KB Auto juhatuse liige Karl Biltse.

Kui esimesed masinad olid pärit kaitseväest ja omasid suurt läbivusvõimekust, siis nüüd on selgeks saanud, et see pole vajalik, sest klassikalist militaarsõidukit oleks ukrainlastel keerulisem remontida. “Nad on ise palunud, et kui me saame, siis saadaksime tänapäevast Lääne tehnikat, sest see kestab seal ja seda on lihtsam remontida, kui vaja,” ütles MTÜ Saunad Ukrainasse juhatuse liige Alfred Hallika.

Efektiivne lahendus on lihtne ja soojustatud furgoon, kuhu kuulub saun ja pesumaja. Kui enne lahendati see kahe konteineriga, siis nüüd kahe haagisega, kuhu on mõeldud pesumasinad ja kuivatid, mis on sõduritele väga olulised. Eesolevasse autosse tulevad saun ja dušid.

Valituks osutus Norrast pärit Scania tüüpi masin, millel läbisõiduks pool miljonit kilomeetrit. See võib tunduda küll palju, kuid veoauto jaoks ei midagi hullu. Alfred Hallika kommenteeris, et esimesed muljed on tal üle ootuste head. Sõltuvalt mootorist on sellise sõiduki hind 20-30 tuhat eurot ning see mahub MTÜ Saunad Ukrainasse eelarvesse. Alguses liigub auto remonti ning seejärel algab sauna ehitus. Plaan on auto sügiseks Ukrainasse rindele saata.

Kõigil on võimalik anda oma panus aadressil: saunas4ukraine.org

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad