Reklaam sulgub sekundi pärast

Jüri Ratas loobib valitsuse suunas kriitikanooli: maksutõusud ei aita praegu kuidagi Eesti ühiskonda!

Jüri Ratas
Jüri Ratas — FOTO: TV3

Euroopa Komisjon ennustab Eestile Euroopa Liidu riikidest suurimat majanduslangust, vahendab ERR. Riigikogu liige ja endine peaminister Jüri Ratas kommenteerib, miks on Eesti juba seitsmendat kvartalit majanduslanguses. Samuti laseb Ratas lendu kriitikanoole praeguse valitsuse suunas.

Ratas kinnitab TV3.ee portaalile, et räägib tänasest Eesti olukorrast, toetudes enda üle 20 aasta pikkusele kogemusele poliitikas. "Poliitik peab vältima olukordi, kus ta on tegevusetuses olukordades, mis nõuavad tegutsemist. Seda heidan mina tänasele valitsusele ja peaministrile kõige rohkem ette."

"Reaalselt on olnud need hetked, mil Eesti ettevõtlus vajab abi (Ratas viitab eelmisele kütteperioodile). Kõik Euroopa riigid toetasid (ettevõtteid) ja meie seda ei teinud. Siis tuli peale palgasurve ja seeläbi veelgi suurem inflatsioonisurve," lisab ta.

"Nüüd annab tänane valitsus sõnumi, et järgmisest aastast tõuseb käibemaks 10 protsenti, mis omakorda tõstab hindasid ja tekitab suuremat inflatsiooni. Tegelikult on see viinud meid olukorda, kus oleme juba seitsmendat kvartalit majanduslanguses. Ma arvan, et maksutõusud ei aita praegu kuidagi Eesti ettevõtlust ega ühiskonda edasi," nendib Ratas.

Ratase hinnangul andis idavedude skandaal rahvusvahelise löögi nii peaministri kui ka Eesti pihta

"Ma arvan, et olla valitsusjuhina tõsiseltvõetav rahvusvahelisel tasandil peale sellist skandaali, kus oled ise ehitanud nii võimsat moraalset majakat ja Kaja Kallas on tegelikult teinud seda väga hästi, on hetkel kokku varisenud. See on rahvusvaheline löök nii peaministri kui ka Eesti pihta," kommenteerib Ratas idavedude skandaali, kuhu peaminister Kaja Kallas sattus käesoleva aasta sügisel.

"Võrdleks seda selliselt, et kui käid rabas ja tunned, et enam ei ole seda mätast kuhu astuda, et teha järgmine samm edasi ja pinnast ei ole all. Minu meelest on täna peale seda idavedude skandaali peaministril selline olukord," lisab ta.