FOTOD | Populaarne jaekett alustas juba jõulutoodete müügiga: samad trendid on teisteski riikides

Kinder jõulumehikesed
Kinder jõulumehikesed — FOTO: Johanna Alvin

Jõuludeni on veel aega rohkem kui kaks kuud, kuid Prisma poekett on juba agaralt alustanud jõuluteemaliste toodete müüki. Miks nii vara ja kas sellele praegu ka turgu on, uurisime poelt endalt.

Uurisime Prisma poeketi kommunikatsiooni- ja vastutustundliku ettevõtluse juhi Kristiina Tambergi käest varajast jõulutoodete müügi põhjust.

“Nii jõulumaiustused kui ka muud jõulukaubad on Prisma kauplustesse juba müügile saabunud. Sama ajastus oli ka eelmisel aastal. Tegemist on alles esimeste partiidega, nende toodete saabumine käib järk-järgult sügise arenedes ja jõulude lähenedes. Samad trendid on teisteski riikides – jõulutoodete müügiperiood üha laieneb ja algab varem, kuid kulminatsioon saabub ikka novembris-detsembris.”

Imelik on mõelda oktoobrikuus juba jõuludele, kuid Prisma usub, et osad inimesed tahavadki varem oma ostudega ühele poole saada ning raha paremini mitme kuu vahel jaotada.

“Praeguses majandussituatsioonis nägime klientide käitumises juba eelmisel aastal ning näeme ka tänavu oma kulude hoolsat jälgimist ja soovi jagada neid pikema perioodi peale. Tahame omalt poolt pakkuda võimalust jaotada ka jõuludega seotud kulusid soovi korral mitmesse kuusse, et see tore ja üllatusterohke periood ka kulude mõttes lihtsamalt mööduks.”

Lisaks kinnitas Tamberg ka, et toodetele on juba ka turgu. 

“Praegu on näha, et huvi jõulutoodete vastu on juba olemas, eriti on ostetud jõuluteemalisi maiustusi. Jõuludeks pakuvad tootjad ikka igal aastal välja uusi huvitavaid tooteid ning need on meil ka kauplustes väljas, näiteks põnevad kinkekomplektid ja advendikalendrid.”

Tavaliselt enne Halloweeni jõulutoodetele suurt tähelepanu ei pöörata, kuid tänavu on vist talvised pühad trumbanud sügisesed. Küll lubab aga Prisma, et päevakajalised tähtpäevad saavad esindatud ka jõulumöllu kõrval pakkudes tooteid nii Halloweeniks kui ka lihtsalt külmadeks sügisilmadeks.

Vaata pilte Prisma varajasest jõulumöllust!

Kommentaarid puuduvad