Ettevaatust! Petturid saadavad Omniva nimelt sõnumeid ja küsivad raha saadetud paki eest

Petusõnumi näide
Petusõnumi näide — FOTO: Erakogu

Selgub, et küberkuritegevus käib teatud lainetega. Hetkel saavad tuhanded inimesed teavitusi justkui Omnivalt, et pakk on kohal ja selle kättesaamiseks on vajalik maksta väike tasu. Tegu on pettusega ja seetõttu on vaja erilist tähelepanu pöörata, kuhu ja millisele lehele täpsemalt klikitakse.

”Täiesti juhuslikult ma olengi tellinud viimasel ajal päris palju pakke, mida ma ootan, just Omniva kaudu. Kuna eile pidin täitma ka tollideklaratsiooni ja maksma teenustasu Omnivale, siis ma ei seostanud ära, et see praegune kord ei ole õige. Klikkides vajalikule lehele oli kõik täpselt nagu Omniva kodulehel. Ma ei kontrollinud, kust see sõnum tuli või kuhu lehele suunati,” rääkis petturite lõksu sattunud Helin.

Nii kui sõnum oli saadetud ja koodiga kinnitatud, tuli talle teine sõnum pangast, et arvelt on maha läinud 571 eurot. Helina sulges kohe pangakaardi ja teatas panka palvest makse peatada. See näide on vaid üks paljudest.

Omniva kinnitab, et ta ei saada kliendile meili või sms-iga ühtegi raha ette küsimust. ”Meil on võimalik tasuda paki eest kullerile, aga see on otse talle ja klient saab kohe paki vastu. Omniva saadetiste tasumisel on kolm võimalust – pakiautomaat, postkontor või kullerile ja seda siis nii saamisel kui sa saatmisel, siis saab klient saadetise ka kohe vastu,” rõhutas Omniva kvaliteedijuht Jaanika Kööp.

Vaata olukorrast täispikka videot siit.

Kommentaarid puuduvad