Ennekuulmatu! Elron müüs kliendile rongipileti, mille istekohta ei eksisteerinud

Elron müüs 1 klassi istekohta tavakoha pähe
Elron müüs 1 klassi istekohta tavakoha pähe — FOTO: JAANUS LENSMENT/DELFI MEEDIA

Elron on viimasel ajal saanud palju kajastust meedias. Küll on rongid liiga täis või jälle kuskil rong ei sõida. Seekord pöördus meie poole lugeja, kes ostis endale esimesse klassi pileti, et teha rongis laua taga mugavalt tööd. I klassi piletid maksavad arusaadavalt rohkem, kuna lubatud on laud ja rohkem ruumi enda sirutamiseks. Rongi jõudes selgus, et lauaga kohta ei eksisteeri ja koht, mille ta valis, asus hoopis tavaklassis.

“Elron suudab viimasel ajal aina üllatada (ja mitte heas mõttes). Alles see oli, kui reedesel päeval kahele pilgeni täis Tartu rongile saadi mitme tunniga vaid kaks asendusbussi. Inimesed külmetavad perroonil? Jäävad haigeks? Ei jõua õigeks ajaks teatrisse ja mitmekümne eurosed piletid on raisku läinud? Ei ole Elroni mure. Nädal peale seda oli siiski vaja reede õhtul Tallinnast Tartusse sõita ja kuna kõik peale viimase bussi olid välja müüdud, jäi otsus rongi kasuks. Pealegi oli bussipilet sama kallis kui rongi I klass, kus oleks ju samuti üsna mugav tööasju teha. Vähemalt nii ma arvasin. Internetis müüdi südamerahuga I klassi pileteid kohtadele 1-24. Küll aga oli jäänud mainimata, et I klassis asuvad ainult kohad 1-16, ülejäänud kohad olid broneeritud tavakohtadele. Väikeste vahedega ebamugavamad istmed, lauast ei maksa unistadagi.”

Lubatud isekoht VS reaalsus
Lubatud isekoht VS reaalsus — FOTO: Elron

“Vähemalt sai klienditoe kaudu tavapileti ja I klassi pileti hindade vahe tagasi. Siiski aga tekib küsimus, miks Elron üldse müüb pileteid kohtadele, mida neil ei ole? Edaspidi tõsiselt kahtlen, kas julgen enam rongi valida, kui on sõidu ajal ka tööd vaja teha. Jumal teab, millal makstud raha eest saab selle, mida on lubatud (olgu see siis vastav istekoht või õigel ajal kohale jõudmine) ja millal on tegemist järjekordse erakordse ootamatusega, milleks Elron absoluutselt valmis ei ole.”

Lugeja lisas ka skeemi, mille järgi oli ta valinud endale koha, kus näitab selgelt I klassi kohti 1-24. Kohad 1-8 ja 17-24 on lauaga kohad, mida lugeja soovis kasutada, et tööd teha. Reaalsuses mingit lauda ei olnudki ning töö jäi tegemata.

Skeem, mille järgi rongis istekohta valida saab vs reaalsus
Skeem, mille järgi rongis istekohta valida saab vs reaalsus — FOTO: Erakogu/Kuvatõmmis

Pöördusime ka Elroni poole ning küsisime miks rongifirma müüb I klassi kohti, kui neid seal tegelikult ei ole.

Miks te müüte pileteid esimesse klassi, kui reaalsuses olid need kohad tavaistekohad sildiga “broneeritud”?

Reedel, 17. novembri päeval oli Valgast Tartu ja Tallinna suunal kell 12.01 väljuma pidanud rongil tehniline rike ja rong tuli asendada bussidega. Kuna üks rong tuli võtta liinilt maha, hakkas see koheselt mõjutama üle Eesti sama ja järgmise päeva rongikoosseisude pikkuseid teistel liinidel.

Üheks tulemuseks oli ka see, et 17. novembril kell 20:54 Tallinnast Tartusse suundunud rong tuli asendada lühema rongiga. Kuna erineva vagunite arvuga diiselrongidel on erinev hulk kohti 1. klassis, siis sellisel väga erandlikul juhul ongi ainus võimalus kindla istumiskoha tagamiseks võtta kasutusele 2. klassi istmed.

Ehk kindlasti Elron ei müü 2. klassi kohti 1.klassi nime all. Selline tehnilistest riketest tingitud pikema rongi vahetus lühema vastu on pigem harva juhtuv olukord. Ja veelgi harvem on 17. novembril juhtunu, kus 1. klassi pileti ostnud reisijad pidid istuma 2. klassis. Alternatiiv olnuks tühistada osad 1. klassi piletid, kuid reisijad on meiega arvestanud. Lahendustest järgmine ongi see, kus tagame siiski 1. klassi numereeritud kohale pileti ostnud inimesele istekoha.

Kindlasti saame tulevikus rõhutada sellistel puhkudel, et ka klienditeenindajad selgitaksid veelgi paremini reisijale kujunenud olukorda. Teiseks, kui olude sunnil on n-ö piletiklassi vahetatud, siis tasuks võtta ühendust Elroni klienditoega, kes saab korraldada tavaklassi ja 1.klassi piletihinna vahe hüvitamise.

Kommentaarid puuduvad