Reklaam sulgub sekundi pärast

Eksperdi karm hinnang: Ukraina sõda toob endaga kaasa uue energia- ja hindade tõusu

BNS

Elekter
Foto: 123rf

Tallinna Tehnikaülikooli majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektori Kristjan Liivamäe sõnul toob Venemaa ja Ukraina sõda kaasa energia- ja toiduainete hindade tõusu ja tekitab Balti börsidel volatiilsust. 

"Ettevõtted, mis on otseselt seotud Venemaa ja Valgevenega kannatavad oluliselt rohkem ja nende aktsiate hinnad võivad oluliselt langeda, kuna Venemaa on kehtestanud enda poolt sanktsioonid välismaa ettevõtetele Venemaal," ütles Liivamägi BNS-ile.

"Siinkohal on üheks näiteks Silvano Fashion grupp, millele on Venemaa sanktsioonidel oluline mõju ettevõtte äritegevusele," lisas ta.

Venemaa aktsiaturgudele prognoosib Liivamägi edasist langust. "Euroopa, USA ja teistele turgudele on mõju samuti olemas, kuigi see on selgelt leebem," märkis ta. 

Mõju suurus ja ulatus sõltub tema sõnul eelkõige sellest, et kui palju oli riik seotud Venemaaga kaubavahetuses ja millises ulatuses hoiustati Vene ettevõtete ja kodanike raha või anti laene Venemaa ettevõtetele. 

Liivamäe hinnangul on Venemaa keskpangale, kommertspankadele ja finantsasutustele kehtestatud sanktsioonid väga tugevad ning avaldavad olulist negatiivset mõju Venemaa finantssüsteemi toimimisele ja jätkusuutlikusele. 

"Minu hinnangul on tegemist väga tugevate sanktsioonidega, mis selgelt haavavad Venemaa finantsstabiilsust ja finantssüsteemi toimimist. Sellel kõigel on suur ja oluline negatiivne mõju Venemaa ettevõtetele ning Venemaa aktsiaturule," toonitas ta. 

Kommentaarid puuduvad