Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti saadab Ukrainale mitmekümne miljoni euro eest mürske

BNS

President Karis koos Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõiga
President Karis koos Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõiga — FOTO: FOTO: KIUR KAASIK | DELFI MEEDIA

Ukrainas visiidil olev kaitseminister Hanno Pevkur teavitas Ukraina kaitseminister Rustem Umerovit Eesti uuest abipaketist, mis sisaldab muuhulgas kohe teele pandavaid kriitiliselt vajalikke suurtükimürske ja muud vajalikku abi kokku 20 miljoni euro eest.

Uusim abipakett sisaldab 155-millimeetrise kaliibriga mürske, mis on Eesti täiendav panus Euroopa Liidu algatusse saata Ukrainale miljon mürsku. Eesti panuse taastamist aitab osaliselt rahastada Taani. Täpseid koguseid julgeolekukaalutlustel ei avaldata.

„Paketis on ka näiteks tagasilöögita tankitõrjekahurid, lõhkematerjale, erinevaid mürske, gaasimaske, snaipervarustust, väiksema kaliibriga laskemoona ja muud. Panime abipaketi kokku nii, et sellest oleks Ukrainal maksimaalselt kasu, ilma et Eesti kaitseväe lahinguvalmidus kannataks,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

 „Kaitseminister Umerovilt saadud lahinguvälja ülevaade kinnitas meie paketi vajalikkust, ent andis ka selgelt märku, et Ukraina vajab suvele vastu minnes eelkõige laskemoona, kõikvõimalikke õhukaitse elemente, ent ka tehnika varuosasid ja elektroonilise sõjapidamise vahendeid“, kommenteeris Pevkur kohtumist Ukraina kaitseministri Rustem Umeroviga.

Varem on Eesti annetanud näiteks Javelini tankitõrje raketisüsteemi rakette, haubitsaid, suurtükimoona, tankitõrjemiine, tankitõrjegranaadiheitjaid, miinipildujaid, sõidukeid, sidetehnikat, välihaiglaid, sealhulgas koostöös Saksamaa, Hollandi, Norra ja Islandiga, meditsiinitarvikuid, isikukaitsevahendeid ja kuivtoidupakke.