Reklaam sulgub sekundi pärast

Edusammud? USA senat kiitis heaks Ukraina abistamise eelnõu

BNS

USA senat kiitis teisipäeval heaks Ukrainale 60 miljardi dollari suuruse abi andmise eelnõu.
USA senat kiitis teisipäeval heaks Ukrainale 60 miljardi dollari suuruse abi andmise eelnõu. — FOTO: Getty Images / Scanpix

USA senat kiitis teisipäeval heaks Ukrainale 60 miljardi dollari suuruse abi andmise eelnõu, kuid esindajatekoja spiiker on andnud mõista, et vabariiklaste enamusega kojast see edasi ei lähe.

Sel aastal uuesti Valgesse Majja pürgiva vabariiklasest ekspresidendi Donald Trumpi toetajad esindajatekojas on lubanud eelnõu, mis sisaldab ka abi USA liitlastele Taiwanile ja Iisraelile, praegusel kujul tagasi lükata.

USA esindajatekoda spiiker Mike Johnson teatas esmaspäeval, et vabariiklaste enamusega koda ei võta vastu senati eelnõud, millega antakse Ukrainale ja Iisraelile miljardeid lisaabi. "Kuna senat ei ole suutnud teostada ühtegi piiripoliitika muudatust, siis peab esindajatekoda jätkama nende oluliste küsimustega ise tööd," ütles Johnson avalduses.

"Esindajatekoja vabariiklased tegid juba arutelude algusest peale kristallselgeks, et kõik niinimetatud riikliku julgeoleku täiendavad õigusaktid peavad ennekõike tunnistama, et riiklik julgeolek algab meie enda piirist," seletas Johnson.

Kommentaarid puuduvad