Reklaam sulgub sekundi pärast

Allikas: Prigožini lennuki tulistas alla Vene õhutõrje

Alla kukkunud lennuki osa.
Alla kukkunud lennuki osa. — FOTO: REUTERS/Marina Lystseva/Scanpix

Erasõjafirma Wagneri juhi Jevgeni Prigožini lennuki tulistas alla Venemaa õhutõrjesüsteem, teatas Financial Timesile lääne tundmatuks jääda soovinud ametnik, keda teavitati vastavast informatsioonist.

Väljaande uudist vahendas ukrainlaste uudisteagentuur UNIAN. "Putin ei võta vange," märkis väljaande allikas.

Vene väidetava uuriva ajakirjanduse projekti VTšK-OGPU allikas teatas omakorda, et Prigožini lennuk polnud üle Tveri oblasti lennates ühenduses kohaliku lennujuhtimiskeskusega. Keskus sai hädaolukorrast teada alles siis, kui eriolukordade ministeeriumi töötajad sündmuskohale jõudsid ja niiöelda maa pealt õnnetuse avastamist kinnitasid.

"Lennuk ei võtnud Tveri talitustega ühendust ega edastanud mingeid signaale. Kogu lennukontroll tuli Moskvast," ütles allikas.

Venemaa eriolukordade ministeerium teatas neljapäeval, et leitud on kõigi Tveri lähedal alla kukkunud lennuki pardal olnud 10 inimese surnukehad.

"Allakukkumispaigast on leitud 10 inimese - seitsme reisija ja kolme meeskonnaliikme surnukehad," ütles ministeeriumi kõneisik, lisades, et otsimisoperatsioon on lõpule viidud.

Lennuki reisijate nimekirjas olid Vene erasõjafirma Wagneri asutaja Jevgeni Prigožin ja Wagneri juhtkonda kuulunud Dmitri Utkin.