Reklaam sulgub sekundi pärast

Ainult kõige kiirematele? KredExi kortermajadele jagatud toetused tekitasid küsimusi

Tänavu kevadel avas EAS koos KredExiga esimese toetusvooru korterelamute rekonstrueerimiseks. Kortermajade rekonstrueemistoetustega tekkis omamoodi segadus, sest taotluse said esitada ainult kõige kiiremad, kellest kõigil polnud dokumendidki korras.

Aastate peale jagatakse üle 300 miljoni euro. Esimeses ringis jäi aga ukse taha suur hulk ühistuid.

„Võeti lausa kaks päeva, et saaks kõik filigraanselt tehtud ja seetõttu olid liikmed mures küll, kuivõrd järjekordselt see suur raha nii kiire tempoga välja võeti ja hiljem tuli välja, et tegelikult esitati puudulikke dokumente ja just nimelt selle kavatsusega, et hilisemalt saaks dokumente juurde esiteda,” ütles Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

KredExi esindaja kaebajate pahameelt ei mõista, kuna tegevus käib määruse alusel.

„See et kui toetusi taotletakse ja seal mõned kõrvaldokumendid ei vasta päris nõuetele, see on päris tavapärane olukord ja sellepärast on ette nähtud ka toetuste õigusakt toetuste andmise määruses ja ka haldusmenetluse seaduses, et tuleb vastu võtta taotlused kui ka seal on puudused, ütles EAS ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige Aare Järvan.”

Tähelepanu väärib ka asjaolu, et KredEx pole saanud antud teemal mitte ühtegi kaebust.

Eesti Korteriühistute Liidu esindaja lubas, et tulevaste rahajagamiste paremaks muutmise nimel tehakse kindlasti koostööd. „Kui nüüd jälle mingisuguseid uusi mõtteid, ideid kalutakse, absoluutselt, me oleme alati nõus KredExiga suhtlema ja me peame KredExit enda partneriks, meil on väga hea koostöö.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad