Reklaam sulgub sekundi pärast

Soome hittansamblist Teflon Brothers sai Eesti bänd: tahame muuta eestlaste arusaama soomlastest

Teflon Brothers
Foto: Gert Tali

Soome hip-hop ansambel Teflon Brothers on alates juunikuust ametlikult Eesti bänd. Ansambli liikmed avaldasid TV3.ee antud intervjuus, miks otsustas kodumaal rekordeid purustanud ansambel Eesti bändiks hakata ning millised on nende plaanid meie muusikamaastikul.

Teflon Brothers on kõige enam kuulatud Soome ansambel, keda armastavad nii noored kui ka vanemaealised. Teflon Brothersi endi sõnul võib neid kirjeldades paralleele tuua Eesti bändiga 5MIINUST, sest ka neil on fänne kõikidest generatsioonidest ning teevad sarnast muusikat. 

Hip-hop ansambel loodi 2006. aastal. Muusikalisse koosseisu kuuluvad solistid Pyhimys (aka Mikko Kuoppala), Heikki Kuula and Voli (aka Jani Tuohimaa).

Varasemalt Universal Music Finlandi all olnud bänd liitus aga juunikuus Universal Music Estoniaga. Samuti said nad endale Eesti e-residentsuse.

Bändiliikmete sõnul on neil alati olnud soov vaadata kaugemale Soome muusikamaastikust ja kuna kodumaal on praeguseks suur tuntus saavutatud, siis oli just õige aeg muutusteks. 

"Eesti on koht, kus me oleme veetnud rohkem aega kui üheski teises välismaa riigis, mistõttu tundus see loogilise sammuna siseneda just siia muusikamaastikule," tõdes Heikki Kuula. Lisaks on mehe sõnul Eesti juures hea see, et meie keeled on sarnased ning see asub väga lähedal Helsinkile, kus muusikud elavad. 

Kuigi Teflon Brothersist sai Eesti bänd, siis mehed hetkel veel siia ei plaani kolida ning eesti keeles muusikat tegema ka ei hakka. "Ma ei usu, et ükski eestlane tahaks, et välismaalane hakkaks eesti keeles laulma," ütles Mikko Kuoppala lustlikult. 

Mikko Kuoppala sõnul ei sisene nad Eesti muusikamaastikule seepärast, et siin oleks mingi tühimik, mida täita, vaid asi on tegelikult kahe riigi koostöös.

"Eest ja Soome on riigiti teineteisele nii lähedal, aga meie artistidel on väga vähe koostööd," tõdes Kuoppala, et nemad tihedamat koostööd Eesti artistidega looma hakkavadki.

Meeste sõnul võiks koostöö välja näha selline, et Soome artistid tutvustad soomlastele Eesti artiste ning vastupidi.

Teflon Brothers
Foto: Gert Tail

Kindlaid koostööpartnereid Teflon Brothers veel avaldada ei soovinud, kui paotasid suunurgast, et näiteks 5MIINUSE liikmed plaanivad oma Soome kontserttuurile kaasata ning loodetavasti saavad nad pärast koos kontserte anda ka Eestis. 

Mikko Kuoppala arvas, et kindlasti ei saa eestlaste südametesse jõudmine olema kerge teekond. "Me loodame, et ühel päeval see siiski õnnestub. Kui mitu kuud või aastat selleks läheb, me ei tea, aga loodetavast saame värskendada ning muuta eestlaste arusaama soomlastest ja vastupidi," rääkis Kuoppala.

Eesti tutvustamiseks teeb bänd ka tihedat koostööd näiteks Visit Estonia meeskonnaga. Bändiliikmed tutvusid mõni aeg tagasi erinevate linnadega Eestis ning tempokas teekond jäädvustati kolmeosalises dokumentaalsarjas Tallinnast, Pärnust ja Tartust, mida saab näha bändi sotsiaalmeedia kanalites.

"Tore oleks mõelda, et üks päev mõtlevad eestlased meist nii, et oleme ''omad'' artistid, kes esindavad hoopis Eestit Soomes," ütles Kuoppala.

Esimeseks sammuks uuel muusikamaastikul tegid nad eestiteemalisi singli "EESTI (On My Mind)“. See on töötlus Juice Leskineni samanimelisest 1983. aastal ilmunud loost, mis on muudetud tänaseks armastuslooks Eesti vastu.

Humoorika videoga singlit, mis tutvustab Eesti linnasid ning kus astuvad üles ka Eesti tuntud avaliku elu tegelased, saad kuulata ja vaadata siit: