Reklaam sulgub sekundi pärast

Smilersi ninamees Hendrik Sal-Saller: bändi nimel on palju asju jäänud tegemata

Hendrik Sal-Saller
Hendrik Sal-Saller — FOTO: Kristofer Sakk

57-aastane Hendrik Sal-Saller tõdeb, et kuigi bänditegemine on tema suurim kirg ja saatnud teda enam kui pool elust, on ta seetõttu jäänud ilma ka paljudest muudest asjadest.

Sel aastal tähistab ansambel Smilers oma 30. aastat lavalaudadel, mille puhul toimub 18. märtsil Unibet Arenal bändi ajaloo suurima publikuga kontsert. Avameelses intervjuus ütleb Hendrik, et muusikukarjäär nõuab oma lõivu nii artistidelt endalt kui ka nende lähedastelt.

Kui palju sul jääb üldse bändi kõrvalt aega suheteks? Olgu need siis pere- või romantilised suhted

Kodu jaoks peabki aega võtma. Kui ma olen kodus, siis ma olen kodus ja ei käi ega lehvi mujal ringi. Mulle meeldib kodus olla ja siis on kõik hästi. Seal bussis saad istuda küll ja veel ning siis sul ei olegi huvi minna kuhugile. Ma ei mäleta, millal ma viimati oleksin käinud vabatahtlikult kuskil niisama. Vahel ikka satud mingisugusesse klubisse, aga seda, et nüüd on vaba õhtu ja läheks kuhugi välja, ei ole. 

Eks need on muusikuks olemise eripärad. Inimene, kes seda elu ei tea ega tunne, tema jaoks on see suhteliselt arusaamatu. Miks me teeme seda või milleks seda vaja on? Mul on vedanud selles osas, et ma olen saanud teha seda, mida tahan. Selle nimel on palju muid asju jäänud tegemata, mida minu eakaaslased ja sõbrad ehk samal ajal tegid. 

Kas on ka midagi konkreetset, mis sul siis tegemata on jäänud muusikukarjääri kõrvalt?

Keeruline öelda, et mis need asjad nüüd lõpuks olid, mis tegemata jäid.  Ma olen lihtsalt üdini tänulik ja õnnelik selle üle, mis mul on ja ei mõtle, et nägin hullult vaeva ning pidin midagi ohverdama. See elukutse on selline, et see nõuab ka sinu ümber olevatelt inimestelt väga palju. Sinu sõpradelt, lähedastelt ja perelt. See elu ei ole tegelikult normaalne, mida sa elad. Sa eladki nagu koguaeg vastupidises rütmis teistele ja see on nende jaoks üliraske. Kõik, kes selle ära kannatavad, on pigem need, kes ohverdama peavad. 

Ma ütlen kõikidele tulevastele bändimeeste elukaaslastele, et sa pead olema valmis selleks, mis tuleb. Kõik, mis alguses tundub, et on üliäge, ei ole üldsegi ilus. Pigem tasuks esile tõsta neid inimesi, kes suudavad sinuga hakkama saada. 

Loe täispikka intervjuud Hendrik Sal-Salleriga siit!