Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Rahvusvaheliselt tunnustatud produtsent ja helilooja Henrik Schwarz esineb Eestis

Henrik Schwarz
Henrik Schwarz — FOTO: Pressifoto

Juba sel laupäeval, 25. märtsil astub Telliskivi kontsertklubis D3 üles rahvusvaheliselt tunnustatud produtsent ja helilooja Henrik Schwarz.

Henrik Schwarz on Saksamaa deep house’i skene tõeline veteran, kelle eesmärgiks murda tehnoloogilisi ja muusikalisi piire. Ta kütkestab publikut nii hubastes teknoklubides kui ka suurtes kontsertsaalides. Schwarz on tuntud oma eklektilise lähenemise poolest ning suutnud leida tasakaalu džässi, elektroonika ja klassikalise muusika vahel.

90ndatel mängijate taha astunud Schwarz on nüüdseks kaasa löönud enam kui sajas projektis. Aastal 2007 jõudis kuulajateni “Henrik Schwarz Live”, mis dokumenteeris tema teekonda DJ-st live-artistini. Tänaseks on tema live-setid kogunud publikut üle kogu maailma ning leidnud tunnustust nii Jazzanovalt, Gilles Petersonilt kui ka Sonar Kollectivilt. Henrik on aastate jooksul teinud koostööd mitmete muusikamaailma tipptegijatega, kelle seas näiteks Michael Jackson, James Brown, Stevie Wonder, Coldplay, Mary J. Blige ja Foals.

Lisaks Henrik Schwarzile on laupäevall laval ka Sasse (FIN), Muudu ja Bombossa Brothers.

Sasse ehk Klas Lindblad ehk Freestyle Man on Soomest pärit elektroonilise muusika produtsent, kes juba viimased 24 aastat elanud Berliinis. 80ndatel popmuusikat fännanud mees jõudis 90ndatel hoopis elektrooniliste helide lummusesse ning tema eestvedamiselt avas toona uksed ka Soome üks esimesi house-muusikale keskenduvaid klubisid. Tema varajast Freestyle Mani nime all ilmunud loomingut on peetud Skandinaavia house’i kõlapildi üheks tähtsamaks verstapostiks. Nüüdseks on tema meelisžanriks IDM, milles omakorda põimuvad house, tekno, disco ja Italo disco. 

Bombossa Brothers on kohalik house-muusika edulugu, kes lisaks Eesti vallutamisele lahutanud rahva meelt üle kogu maailma. Neist on saanud legendaarse peosaare Eivissa suured lemmikud ning vallutatud on ka Londoni Ministry Of Sound ja Dubai Zero Gravity. Tiheda tuurigraafiku kõrval duo jõudnud koostöödeni mitme menuka plaadifirmaga, seal hulgas Elrow Music, Fuse Records ja Drastic To Take Records.

Muudu on samuti Berliinis tegutsev Eesti produtsent, DJ ja muusik, kes möödunud suvel avaldas oma esimese soolosingli “Lion King”. 20 aasta jooksul mitmetes Eesti tippbändides (Gram-Of-Fun, Slide-Fifty, Recycle Bin, Levski jpt) tegutsenud Martin Kuut (esinejanimega Muudu) on juba viimased 3 aastat resideerunud igapäevaselt Berliinis, kus ta lõpetas õpingud Abbey Roadi instituudis. Pärast kooli lõppu asus Muudu tööle Blackhead stuudios ning hakkas ette valmistama oma esimest sooloalbumit. Moodmusic Recordsi alt ilmus eelmise aasta novembris Muudu debüütalbum “Who Let The Bear In The Studio”.

Kommentaarid puuduvad

Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI