Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Peab kuulama! Grete Paia hittloole ”Päästke noored hinged” valmis üllatuslik versioon

Sven Lõhmus ja Grete Paia
Sven Lõhmus ja Grete Paia — FOTO: Pressimaterjal

Eesti Laulu II poolfinaali avashows esmaesitlesid Grete Paia ja Sven Lõhmus oma esimese ühise muusikalise koostöö “Päästke noored hinged” juubeliversiooni. Nimelt täitub laulul tänavu 10 aastat.

Grete poolt loodud meloodia ja Sven Lõhmuse kirjutatud lüürikaga laul “Päästke noored hinged” sai 2013. aastal üleöö menukaks ning viis Grete Eesti Laulu superfinaali. Võidust jäid puudu vaid mõned hääled, kuid noore ja väikese kogemusega saare tüdruku jaoks oli see rohkem kui võit. Grete sõnul on tema jaoks tegemist olulisima lauluga kogu senise karjääri jooksul.

“Tänu sellele laulule sai suures plaanis minu jaoks kõik alguse - sündis artist Grete Paia. Lisaks olen ma südamest tänulik Svenile, et ta minus potentsiaali nägi ning minusse uskus. Ilma temata ei oleks kindlasti ka seda Gretet, kes ma täna olen,” räägib lauljanna. Juba tollal väga tugeva sõnumiga laul on veelgi aktuaalsem tänasel päeval. Sveni sõnutsi nähti lauluga päris palju vaeva, mis ka lõpuks end ära tasus. “Katsetasime erinevaid mõtteid. Grete ideid kuulates tahtsin teha laulu, mis on " rebel " ehk mässuhimulise hingega ja pingutasin, et tekst seda meeleolu
edastaks,” lisab loo sõnade ja produktsiooni autor Sven Lõhmus.

“Arvan, et Grete lauljatee algas eriti ägedalt ja äge on ka see, et saame uusversiooniga seda uuesti meelde tuletada!”

“Päästke noored hinged” on Grete Paia kõige populaarsem ja lauljannale endale kõige olulisema tähendusega laul, millel täitub peagi YouTube keskkonnas 2.7 miljonit kuulamist. Seetõttu otsustati tähtpäeva puhul luua tavapärasest tantsulisem juubeliversioon.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI