Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Nad teevad seda taas! 5MIINUST ja Puuluup viivad taeva ning põrgu Tartusse

Puuluup ja 5MIINUST
Puuluup ja 5MIINUST — FOTO: Pressimaterjal

Kolmapäeval, 3. mail ühinevad Tartus taevas ja põrgu ning oma ülimenuka ühiskavaga on laval folktroonika duo Puuluup ja ansambel 5MIINUST.

Põrgukoerad 5MIINUST ning taevased inglid Puuluup lõid märtsi alguses Tallinnas ainulaadse kontsertõhtu, mis pälvis publiku poolt äärmiselt sooja vastuvõtu. Kuulda sai nii taevalikus võtmes 5MIINUST kui ka põrgumasinast tulevat Puuluupi ning loomulikult kõlas ka mõlema bändi originaallooming.

Rahva tungival nõudmisel jõuab vägev kontsertprogramm mai alguses ka Tartus asuvasse Eesti Rahva Muuseumisse. “Kui on juhtunud midagi nii intensiivselt adrenaliinist särisevat, siis igatsed seda uuesti kogeda. Nõnda ei saa me kuidagi piirduda vaid ühe esitusega ja läheme uuesti 5MIINUSEGA lavale Tartus,” ütleb Puuluubi Marko Veisson. “Kontsertpaigana on ERM Puuluubile vana tuttav – oleme seal korduvalt esinenud ja muistset rahvapilli propageeriva bändina tunneme end muuseumis muidugi väga koduselt. ERMi kuvand on piisavalt avar ja see on just õige koht hiiukandle ja räpi kokkusulatamiseks.”

“Puuluubiga koos esineda on eriti meeldiv, sest me kuidagi klapime nii mugavalt,” lausub Põhja Korea ansamblist 5MIINUST. Muusik nendib, et Tallinnas esines neil küll mõningaid viperusi, aga üldiselt sobis energia kasv kahe vaatuse vahel hästi ja nõnda on ka silmast silma kommentaare antud. “Tartus saab olema viimistletum!” lubab Korea. “Ülilahe kooslus – Puuluup ja 5MIINUST! Tartu kontserdi jaoks saame kindlasti teha mingeid korrektuure nii koosseisu kui ka muusikalise poole pealt. Ei ole seda, et lähme ja teeme täpselt sama asja uuesti – Tartu jaoks peab ikka tegema veel tööd lisaks,” ütleb Päevakoer. “Väga ootab seda värki. Tartu on ikkagi põhimõtteliselt meil kõigil kodulinn ja seal esinemine on alati kuidagi erilisem. Kes Tallinnasse ei jõudnud, siis tulge kindlasti Tartusse seda asja vaatama, sest see on midagi sellist, millest ei taha ilma jääda!”

Puuluup on Ramo Teder ja Marko Veisson. Hiiu kandleid elektroonikaga ristav tandem kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, underground’i ja popiga. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.

5MIINUST on Estoni Kohver, Päevakoer, Põhja Korea, Lancelot ja Venelane ehk mullu Aasta Artist tiitli pälvinud poistebänd. Lääne-Viru mändide all alguse saanud punt on kiiresti saanud üle-eestiliseks sensatsiooniks, kelle repertuaar ulatub tummistest räpiträkkidest “Erootika Pood” ja “Trenažöör” roki sugemetega albumini “kõik on süüdi”.

Puuluup ja 5MIINUST astuvad oma ainulaadse ühisprojektiga üles Eesti Rahva Muuseumis kolmapäeval, 3. mail.

Uksed: 18.00

Kontserdi algus: 19.00

Kommentaarid puuduvad

Parima Eesti muusika

toob sinuni STAR FM EESTI