Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Lenna värske looming viib lauljatari tagasi algusaegadesse

Lenna
Foto: Pressimaterjal

Lenna on oma loomingulisel avastusretkel jõudnud tagasi algusesse. Vahefinišisse jõudnud koostöö sündis Londonis resideeruva Iiris Vesikuga, mille tulemuseks on täna ilmunud kolme looga EP ”Hoides Sind”, mis meenutab soolokarjääri algusaega, kui Lenna usaldas end Vaiko Epliku kätesse.

”Sünnipäeval panin taas autos oma esimese albumi mängima ning üllatusega avastasin, et laulsin sellel plaadil nii nagu uutes lugudes. Tol hetkel tundus see mulle loomulik, kuid viimasel ajal olen pigem rokkinud ning Iirisega koostööd tehes pidin oma pehmemat poolt taas leidma – see ei tulnud esiti kergelt ja kohe naksti, tegin teistmoodi tööd oma häälega. 

Kuigi muusika ja sõnad pärinevad Iirise sulest, siis mul on lihtne seda omaks võtta – Iiris on tabanud inimest, kellele ta on kirjutanud. Komplimendina Iirisele ja Samile võib öelda, et oleksin endale samasugused lood kirjutanud.

Mul on väga, väga hea meel, et sain lõpuks koostööd teha naisloojaga. Iiris on tõesti väga eriline naine. Pean tunnistama, et olen teda alati pisut kartnud, kuna ta on nii eriline, julge ja teistmoodi. Aga pärast mitmendat kohtumist sain aru, et pole vaja karta – ta on nunnu, armas ja pisike nagu ma ise," selgitas Lenna.

Iirise sõnul on Lenna naine nagu tulesäde. "Lenna on elav, kirglik ja uudishimulik. Lauldes täiuslikkuse poole püüdlev ja enese suhtes väga nõudlik.

”EP nimilugu ”Hoides Sind” on emotsiooni mõttes  täpselt selline lugu mida ma  tahan praeguses ajahetkes inimestega jagada – soovisin head tunnet edasi anda. Minule mõjub see nii, et kui selle mängima panen, siis tunnen end turvaliselt ja lootus tuleb mäe tagant välja. Praegu on seda vaja. 

Ma olen väga õnnelik, kuna tahtsin seda emotsiooni väga tabada – see oli mul uue muusika avaldamisel eesmärk. Mu abikaasa arvates on see ilusaim lugu, mis ta minu esituses kuulnud. Ja kui ma suudan pärast kolme stuudioalbumit avaldada muusikat, mille puhul keegi (aga eriti lähedane inimene, kes saab olla üdini aus) ütleb, et ”see on Sinu ilusaim looming”, siis ma tunnen, et olen õiget asja ajanud”, on Lenna uhke.

Kõigi kolme loo puhul on lüürika väga oluline. Iirisel on väga hea maitse, tunnetus… kohati võib pealiskaudselt jääda mulje, et mõni tekst on keeruline, aga kui see ette võtta ja lugeda – nii palju ilusaid ja ajatuid mõtteid, mida kindlasti endaga igapäevaellu kaasa võtta. 

Iirisega koos Lenna materjali produtseerinud Sam Richardsil leidus Lenna suunal vaid kiidusõnu: ”Koostöö Lennaga tema uue EP kallal on olnud fantastiline! Tal on võimekust ja musikaalsust, et töötada nii erinevate stiilide ja helimaastikega, samas jäädes alati autentseks ning jagades ausalt enda vahetuid emotsioone. See pole arvatavasti mingi üllatus, et töötades koos Eesti andekamate artistidega, annab võimaluse produtseerida ka parimat muusikat.”

Lennaga sama plaadifirmat jagav Eleryn Tiit sõnas, et Lenna uue muusika kuulamine on justkui omamoodi rännak kuhugi teise maailma: ”Mingi rahu, toorus ja küpsus, mis nendes lugudes minu jaoks leidus, lõid kokku imeilusa ja maagilise terviku."

Lenna viimane stuudioalbum ”3X”, mis jõudis mitmete erinevate edetabelite tippu, ilmus 2018. aasta detsembris ning see tõi talle ka EMA ”Aasta naisartisti” auhinna. Albumilt pärinev singel ”Keeruta” (feat nublu) jõudis Spotify Top 50 tabelis kohale #1. 

KUULA Lenna uut muusikat SIIT!

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI