Parimad uued ja vanad hitid

toob sinuni STAR FM

Kuula ja vaata | Lenna avaldas päikeseloojanguga loo “Mida minuga teed”

Lenna Kuurmaa
Pilt: pressifoto

24. mai õhtul kl 22 avaldas Lenna uue laulu “Mida minuga teed”. Tegemist on esimese värske Lenna soolomaterjaliga alates hittalbumist “3X”, mis tõi Lennale 2019. aasta EMA galal “Aasta naisartisti” auhinna.

Kui senini on Lenna lugusid kirjutanud ja lihvinud tunnustatud mehed, siis seekord on muusika ja sõnade autoriks Londonis resideeruv Iiris Vesik, kes ühtlasi lõi kaasa ka kaas-produtsendina.

“Mul on väga, väga heameel, et sain lõpuks koostööd teha naisloojaga. Iiris on tõesti väga eriline naine. Pean tunnistama, et olen teda alati pisut kartnud, kuna ta on nii eriline, julge ja teistmoodi. Aga pärast mitmendat kohtumist sain aru, et pole vaja karta – ta on nunnu, armas ja pisike nagu ma ise,” selgitab Lenna.

Iirise sõnul on Lenna “naine nagu tulesäde”: “ Lenna on elav, kirglik ja uudishimulik.  Lauldes täiusepüüdlik ja enese suhtes väga nõudlik. “Mida minuga teed” laulus püüdsime tabada tema hääle tekstuurset poolt ning laulus olevat sisepinget/pinevust. Minu lemmik osa tema esitusest on teises refräänis olevad hääle krabinad – nagu tema sees olev tuli põlemisel krabiseks.”

Uuel lool on Lenna jaoks igatsuse ja ootuse tähendus. “Tavaliselt on igatsus esmapilgul kellegi suunas – mingi isiku suunas – ning kohe tuleb mõttesse suhte teema. Tegelikult seda lugu lauldes ja praegu kuulates, mõeldes tekstile ja möödunud talvele – tunnen et see lugu on igatsus kevade järgi. Selle aja järgi kus lõppeb pimedus ja algab valgus,” avaldas ta.

Iiris kirjutas laulu 24. veebruaril 2021 spetsiaalselt Lennale. 

“Klaveriballadist sai Sam Richards`iga koostöös d&b’stinspireeritud emotsionaalne lööklaul igavesest igatsusest mida keegi teine meist endist väljastpoolt kunagi täielikult vaigistada ei saa – vaid ainult hetkeliselt rahustada soovitud sõnadega/tegudega. Ka pika ajalistes suhetes me oleme pidevas muutumises ja meist saavad uued inimesed kes läbi emotsionaalsete tõuside ja mõõnade teineteist kas leiavad või kaotavad.”

Kuula lugu lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad

Parimad uued ja vanad hitid

toob sinuni STAR FM