Kings of Convenience esineb juba sel sügisel Tallinnas

Kings of Convenienc
Pilt: Scanpix

Muusikaagentuur 8 Days A Week asub taas täitma romantikute unistusi. Sel sügisel esineb Norrast pärit duo Kings Of Convenience oma Baltikumi tuuri raames Tallinnas 20. oktoobril Alexela Kontserdimajas. Piletid tulevad müüki juba täna kell 10:00 Piletlevis.

Bändi viimasest albumist “Declaration of Dependence” on möödas lausa 13 aastat. Selline pikk paus tekitab küsimuse, kas duo elus juhtus midagi väga dramaatilist? Tegelikkus on aga see, et uue albumi puhul on kõik lihtsalt viimse kui detailini läbimõeldud ja viimistletud ning salvestatud viies erinevas linnas viie aasta jooksul. See on järjekorras nende neljas album, mis on kahe aastakümne jooksul välja antud.

Duos tegutsevate Eirik Glambek Bøe ja Erland Øye jaoks pole muusika kunagi olnud pelgalt äri. See on nende jaoks hoopis palju sügavam ja pehmem. Nad hingavad muusikat nagu õhku. Nende viimane album Peace or Love kõlab nagu õide puhkenud kevad. Albumilt on võimalik leida autobiograafilised ja väga isikupärased 11 laulu elu ilust ja armastusest, kasinusest, vanemate kaotusest ning lahutusest. Just seda me Kings of Convenience’ilt ootasime. Albumi pealkirjaga tekitavad nad justkui paradoksi ning küsivad, kas armastust ja rahu on korraga võimalik saavutada. Ilmselt mitte.

Mitmed erinevad põhjused on võimaldanud duol nii kaua koos püsida. Sellel ajal kui üks bändiliikmetest töötas psühholoogia ja arhitektuuri alal, rändas teine ​​mööda maailma ringi ja pani end proovile DJ, produtsendi ja sooloartistina. Teineteisega kokkupuutumiseks polnud aega. Nad õppisid omavahel kombineerima jazzi, Brasiilia rütme ja isegi house-muusikat. Oleks olnud rumal piiritleda neid ainult folkbändina, olgugi et neil on enamasti akustilised kitarrid käes. Nende muusika geniaalsus peitub just selle lihtsuses.

Naljatledes meenutavad nad, et plaati oli tarvis viis korda uuesti salvestada. Nende soov oli, et iga heli ja sõna oleks orgaaniline ning loomulik. “Üheaegselt õige emotsiooni väljendamise ning voolavuse saavutamine on esimese võtte ajal pea võimatu, seetõttu on tarvis need osad mitme salvestuse jooksul kokku koguda,” ütleb Eirik. Kings of Convenience on mõneti ka pinnuks mitmetele muusikatööstuses tegutsevatele inimestele, sest nad keelduvad kellegi teise taktikepi järgi tantsimast – teisalt ongi see just nende voorus ning  seda juba enam kui 20 aastat.

20. oktoobril on meil kõigil võimalus lasta enda mälestustel ja emotsioonidel vallutada kogu meie hing Alexela Kontserdisaalis. Kahtlemata saab sellest selle sügise kõige kaunim ning soojem kontsert Tallinnas. Olgu midagi, mida pikisilmi oodata mitte ainult soojal südasuvel, vaid ka vihmasel ja tumedal oktoobrikuu päeval, millele annab sära hea muusika.

Kuula lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad