Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Kas I Land Sound saab teise hingamise? Uus loovjuht: soovin pakkuda ainulaadset elamust

Jan Teevetist saab I Land Sound festivali loovjuht
Jan Teevetist saab I Land Sound festivali loovju — FOTO: Laura Karp

Jan Teevet, lavastaja ja endine Paide teatri kunstiline juht, liitub I Land Sound festivali meeskonnaga, et anda oma panus Eesti ühe omanäolisema festivali kunstilise terviku kujundamisse. Teevet toob festivalile värskeid ideid ning näeb seda kui vöimalust töötada uue keskkonnaga, kus žanripiire kustutades ja nihutades on vöimalik pakkuda inimestele ainulaadset elamust.

Pärast viit festivaliaastat tunneb korraldusmeeskond vajadust loomingulise raputuse järele, mis mõjuks värskendavalt köigile, kes festivaliga algusest peale kaasa rännanud. “Igal aastal püüame leida midagi, millega ka kogenud festivalikülastajat üllatada ja selles võtmes on Jan kui sõõm värsket õhku, sest tema metsikus loovloomuses leidub pööraseid mõtteid, mida keegi veel kogenud ei ole,“ tõdeb festivali üks peakorraldajatest Paap Uspenski.

Orissaares kasvanud Teevet peab oluliseks nii seda, kuidas I Land Sound on aastate jooksul julgelt ümber defineerinud suvise muusikafestivali tähendust, ent ka seda, kuivõrd suurt rolli saab kaasaegne kunst mängida kogu piirkonna arengus. 

“Ajutise utoopia loomine,” ütleb Teevet, “see vöib-olla ongi kõige täpsem kirjeldus sellest, kuidas ma oma ülesannet mötestan. I Land Sound on alates 2017. aastal toimunud esimesest festivalist muutunud, arenenud, teinud kolmekordseid saltosid tundmatusse ja leidnud oma näo. Nüüd on aeg asjale veel paar vinti peale keerata ja vaadata, kuhu tuul kannab.” 

Lavakunstikooli lavastajana lõpetanud ja pärast seda pea viis aastat Paide teatrit loonud Teevet näeb ennast kui dirigenti, kes töötab ühes meeskonnaga selle nimel, et festivalist kujuneks terviklik maailm, kus ruum, aeg ja inimesed saaksid kohtuda viisil, mis mujal ja muul ajal vöimalik pole. 

Orissaares maalilisel Illiku laiul toimuv I Land Sound on elamusfestival, mis on kujunenud tuhandete inimeste jaoks üheks suve eredaimaks sündmuseks. Festival, mis toimus esmakordselt 2017. aastal, on tuntud mõjusa keskkonnaprogrammi ning unikaalse muusika, kunsti ja töötubade sümbioosi poolest. I Land Sound 2023 toimub Illiku laiul 13.-16. juulini.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI