Jaagup Kreem paljastas, kes talle esimesena pärast suurkontserti helistas: tal oli täitsa hirm!

Jaagup Kreem
Foto: Silver Siilak

Brit Suurraid

Möödunud nädala reedel tähistas armastatud rokkbänd Terminaator Saku Suurhallis oma 35. juubelisünnipäeva eriti võimsa lavašõuga. Võtsime ühendust bändi esilaulja Jaagup Kreemiga ja uurisime, millised emotsioonid teda vahetult pärast kontserti valdasid ning kes oli esimene, kes talle järgmisel hommikul helistas.

Jaagup tunnistab, et tänaseks esmaspäevaks on kontserdijärgne eufooriatunne asendunud tühjustundega. “Kratsin siin kukalt ja mõtlen, et mis nüüd edasi saab. Paraku nende suurte asjadega on niiviisi, et enne on ootusärevus ja ettevalmistamine ning meeletu töö, närvitsemine, asjade ümbertegemine, proovide tegemine ja pabistamine, kas kõik tehniliselt sujub,” mõtiskleb ta. 

Küll aga jagub Jaagupil ohtralt kiidusõnu oma tehnilisele meeskonnale, kes suutis täita kõik tema ootused ja unistused. “Just täpselt see oligi dream team! Selliseid vendasid praktiliselt teisi ei olegi olemas. Nii kindel oli seda selliste dirigentide käe all teha,” muheleb ta, kuidas kogu bändi poputati ja hellitati ning tegelikkuses ei pidanudki ta ise kõige pärast muretsema. 

Kogu bändi hinnangul oli kogu lavashow tehniline pool lausa niivõrd võimas, et ainukene järgmine loogiline samm oleks maailmaturneele minek – sellise eelarvega kontserte pole varem Eestis tehtudki. “Keegi ütles, et varsti kaotab väljend “nagu välismaal” tähtsuse ja hakatakse ütlema, et “tehke nagu Eestis”. Vot see on äge!” naerab Jaagup, kuidas õige pea tuleks juba välismaa artistidel eestlastest õppust võtta. “Kõik asjad, mis Eestis olid olemas, pandi välja!”

Terminaatoril on tehniliselt keerulisi kontserte olnud varasemaltki, ent siis polnud mõõtmed muidugi nii suured kui Saku Suurhallis. Ainuüksi see, et bänd suutis terve kontserdi edukalt vastu pidada, oli Kreemi hinnangul märkimisväärne. Ja mis seal salata – kontsert kestis 3 tundi ja 21 minutit ehk tegemist oli tõelise mammutšõuga! “Poole kontserdi pealt sai hapnik otsa! Naersime bändiga, et mingeid asju ei mäleta ja poole kontserdi peal läks pilt tasku. Ma jooksin ikka täitsa hingetuks seal. Energiaga on väga lihtne – see on teisel pool lava turvabarjääri. Kui sa lähed lavale ja avad oma energiakanalid, siis nendest tuhandetest laulvatest inimestest sa saad selle jõu,” meenutab Kreem.

Kõige esimene inimene, kes Jaagupile järgneval hommikul helistas, oli tema ema. “Küsis, et mitu kilomeetrit ma maha jooksin, tal oli täitsa hirm,” naerab ta ja lisab, et endiselt on kõige suurem tänu see, kui komplimendid ja kiidusõnad tulevad nendelt, kes neid reeglina ei jaga. “Seekord kiitsid ka need inimesed, kellelt seda muidu ei ootaks. Kõik läks täpselt kümnesse!”

Mida võib aga Terminaatorilt järgmise juubeli puhul oodata? Seda ei oska Jaagup veel lubada. “Järgmine nädal on koosolek, kus hakkame paika panema, kuidas saab teha veel suuremini, võimsamini, paremini. Tuleb valida koht, kus seda teha nii, et kõik pääseks. Muidugi meil on plaanid olemas ja nüüd me teeme igasuguseid muid toredaid asju. Ma ootan meie suve väga, sest meil tuleb väga palju mänge, aga sellist suurt asja ma ei kujuta etta, kuidas teha,” mõtiskleb ta. 

Näita 5 kommentaari

Jass, sa oled imemees, eriline inimene, sama nooruslik ja lapsemeelne nagu Tiirimetsa õpilasmalevapäevilgi.
Kallistan sind kõvasti ja soovin veelgi vingemat möllu. Anna aga valu !!!!

Vasta

Palun tulge pändiga esinema kuressaarde.

Vasta

Jaagup,sa oled bändi kõige nõrgem lüli.kirjuta lugusid,aga ära laula.

Vasta

Ennast kiitmast me ei väsi!

Vasta

Silm läks lausa märjaks võimas oli.

Vasta