Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

House-muusika suurnimi Axel Boman tuleb Eestisse

Pilt: Pressifoto
Pilt: Pressifoto

Axel Boman on peagi tagasi Tallinnas! Legendaarsed “Purple Drank”, “Eyes Of My Mind” ja “Sottopassaggio” house-muusika ajalukku miksinud rootslane on klubi D3 laval juba sel reedel, 30. septembril.

Stockholmist pärit produtsent jõudis aastal 2010 rahva südametesse ja nende playlist’idesse lühialbumiga “Holy Love”. Erilist tähelepanu pälvis pala “Purple Drank”, millest sai antud skene tõeline hitt. Esialgu tegi ta koostööd DJ Koze plaadifirmaga Pampa Records, kuid pärast osalemist Red Bull Music Academys lõi ta oma plaadifirma Studio Barnhus.

Tema loomingut on kirjeldatud märksõnadega “toores” ja “mänguline” ning just see mõnusalt mänglev eksperimentaalsus on talle toonud palju tunnustust üle kogu Euroopa. Aprillis ilmunud kauamängivad “LUZ” ja “Quest For Fire” demonstreerivad täpse süntesaatoritöö, rütmilise asjatundlikkuse ja sämpeldamise kaudu kahte erinevat, kuid samas teineteist täiendavat muusikalist rännakut. Kokku 18 pala, mille läbivateks teemadeks kurbus, seiklushimu, rõõm, küünilisus ja kuuluvus. Kuigi üllatuslik duubelteos märkis Bomani esimest sooloüllitist kümnendi jooksul, pole ta pärast aastal 2013 ilmunud albumit “Family Vacation” loorberitele puhkama jäänud.

Lisaks tihedale turneegraafikule on Stockholmis tegutsev DJ ja produtsent fänne kostitanud plaadifirmade Mule Musiq, Pampa Records, Kompakt ja Correspondant poolt avaldatud träkkidega. Ta on aidanud püünele tõusta mitmel artistil, seal hulgas Bella Boo, Baba Stiltz, Mount Liberation Unlimited ja Off The Meds ning koos John Talabotiga veab ta projekti Talabomen.

D3 avab oma uksed reedel, 30. Septembril kell 23.00. Lisaks Axel Bomanile on puldis Rootsi duo Moontalk ja Eesti klubimuusika legend Dave Storm. Liitu sündmusega Facebookis!

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI