Reklaam sulgub sekundi pärast

Šokeeriv! Soome Eurovisooni esindaja Windows95man võib võistlusest kõrvale jääda

Laupäeval toimus Soome euroloo valimine ning selgus, et Malmösse sõidab meie põhjanaabreid esindama Windows95man. Nüüd on aga tekkinud oht, et ta võib võistlusest nime tõttu suisa kõrvale jääda.

Windows95man võidu järel on hakanud levima väited, et tal tuleb ära muuta oma esinejanimi, kuna Euroopa Ringhäälingute Liit ei luba Eurovisiooni lavale reklaami otsestele kaubamärkidele. Soome muusiku riietus ning nimi aga viitavad otseselt Microsofti operatsioonisüsteemile. 

UMK produtsent Anssi Autio sõnas Iltalehtile, et kuna antud operatsioonisüsteem pole enam müügil, ei riku see neid reegleid. Soome Microsofti esindaja Pekka Isosomppi kiitis väljaandele antud intervjuus Windows95mani etteastet ning lisas, et nad on selle üle väga rõõmsad. 

Autio sõnas, et kui artist peab siiski nime nime muutma, on neil selleks plaan olemas. "Kui vastuväiteid pole, läheme siiski tuttava nime ja riietusega."

Windows95man võitis UMK oma lauluga "No Rules". Muusik sai rahvusvaheliselt žüriilt kõige vähem punkte, kuid võitis publiku häälte toel. 

Vaata UMK võitja esitust päises olevast videost!