Järjekordsed muudatused Eesti Laulul! Tomi Rahula: tänavu veerandfinaale ei tule

Tomi Rahula

Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula kuulutas Raadio 2 eetris avatuks 2023. aasta konkursi. Kui eelmisel aastal katsetati esimest korda veerandfinaalidega, siis sel aastal neid siiski ei toimu.

"Veerandfinaalid olid proovimist väärt, sest me saime väga palju uut muusikat ja paljud artistid said võimaluse ennast näidata ja tõestada. Sel aastal võtame poolfinaale rahulikumalt, aga finaali teeme ikkagi suurejooneliselt," sõnas Rahula.

Kõik huvilised saavad oma lugusid esitada kuni 20. oktoobrini, poolfinaalidesse pääsenud artistid avalikustatakse novembri alguses ning 3. detsembril avalikustatakse nende lood. Poolfinaalid toimuvad 12. ja 14. jaanuaril. Konkursi finaal leiab aset 11. veebruaril.

Tänavuse Eurovisiooni võitis Ukraina, ent jätkuva sõjategevuse tõttu seal võistlust ei korraldata ning see leiab aset hoopis Suurbritannias. "Süsteem on lihtne – kui esikoht loobub või sel riigil ei ole võimalik võistlust ise korraldada, pakutakse korraldamist automaatselt teisele kohale tulnud riigile," selgitas Rahula.

Rahula soovitab Eesti Laulule kandideerivatel artistidel teha pigem eestikeelseid lugusid, sest omakeelne lugu on suure võistluse mõttes erilisem ja jääb paremini kõlama. "Tihti on neid, kes vaatavad eelmist võitjat ja lähenevad samas võtmes, aga üldiselt see süsteem pole nii jooksnud," märkis ta.

Kuula intervjuud!

Kommentaarid puuduvad