Algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama? Selgus, kui palju lugusid on Eesti Laulu konkursile praegu esitatud

Eesti Laul 2023
Eesti Laul 2023 — FOTO: Henri-Kristian Kirsip/Delfi Meedia

Eesti Laul 2024 eestvedaja, ERR-i elamussaadete peatoimetaja Karmel Killandi avaldas, et konkursile on hetkel saadetud 12 lugu.

Eesti Laulule saab lugusid saata 23. oktoobri keskpäevani, aga Killandi soovitab loo esitada juba 21. oktoobriks, sest hiljem tõuseb osavõtutasu poole võrra, kirjutab Menu

“Väga lihtsal põhjusel, et kõik ei tuleks viimasel minutil. Paraku see tendents selline on, et viimasel nädalal tuleb suure hooga laulude saak sisse.” 21. oktoobri keskpäevani on eestikeelse laulu tasu 50 eurot ja muukeelse laulu tasu 100 eurot. Edasi on tasud vastavalt 100 ja 200 eurot.

Osalustasu kehtestati, et vältida viimase hetke muudatusi. “See oli meeletu töö. Meil ei olnud varem ka nii täpset arvutisüsteemi. Käsitsi kõike vastu võtta ja registreerida tähendas väga palju segadust öötundideni välja,” rääkis ta.

Detsembri alguses tutvustatakse 20 lõppvooru jõudnud laulu avalikkusele koos muusikavideotega. Viis žürii arvates kõige tugevamat lugu lähevad otse finaali ja viisteist lugu võistlevad poolfinaalis. Poolfinaal ühendatakse Tartu 2024 kultuuripealinna programmiga ja toimub 20. jaanuaril Tartu Ülikooli spordihoones.

Eurovisiooni võitu Killandi ei karda. “See võiks pigem tulla. Kui meie esimest ja ainsat võitu mäletame, siis riik tegelikult päästis meid pankrotist. Mina loodan väga, et siis tuleb uus telemaja,” naljatles Killandi.

Loe täispikka artiklit ERR-ist!

Kommentaarid puuduvad