Reklaam sulgub sekundi pärast

Kõrv peale! Cartoon avaldas koostöös Jüri Pootsmanni ja Andromedikuga uue singli

Cartoon
Foto: Pressifoto

Elektroonilise muusika kollektiiv Cartoon avaldas laupäeval, 26. märtsil koostöös Belgia produtsendi Andromedikuga uue singli „Whatever“. Loole andis hääle Jüri Pootsmann ning see ilmus Suurbritannia plaadifirma NCS (NoCopyrightSounds) alt.

Cartooni liikmete sõnul sündis uus lugu, nagu tänapäeval kombeks on, poolenisti internetis. “Andromedik, meie andekas sõber Belgiast, saatis väikese instrumentaalse jupi ja sealt hakkasime asja edasi aretama. Loole andis oma hääle Jüri Pootsmann, kellega oleme ka varasemalt koostööd teinud,“ räägivad muusikud, vihjates 2016. aastal avaldatud loole „I Remember U“. „Teadsime kohe, et seda lugu peaks laulma Jüri, kuna ta on üks ainsaid vokaliste Eestis, kes sellise loo puhul maailmatasemel soorituse suudab välja vedada ja ta ületas taaskord meie ootuseid.”

Cartoon on 2015. aastal alustanud rahvusvaheliselt kõrge lennuga elektroonilise muusika kollektiiv, kuhu kuuluvad Ago Teppand, Joosep Järvesaar ja Hugo-Martin Maasikas. Muusikute ülesastumised on tuntud kaasahaarava energia ning enneolematute lavashow’de poolest ning sama suursugused on ka nende kuulamisnumbrid – Cartooni lood on pälvinud eri platvormidel üle miljardi kuulamise ning need on valminud kootöös nii kohalike kui välismaiste artistidega, teiste seas nublu, gameboy tetrise, Ewert and the Two Dragonsi, pluuto, Daniel Levi ja Coleman Trappiga.

Cartooni järgmised ülesastumised toimuvad 22. juunil Pühajärve Jaanitulel, 8. juulil Pärnus, Beach Grindil ning 17. juulil Liquicity Festivalil Hollandis. Kollektiivi tegemistega saab olla kursis Instagrami ja Facebooki vahendusel.

Kuula uut lugu lähemalt siit.