Reklaam sulgub sekundi pärast

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Ära maga seda maha! Eurovisiooni võitnud Ukraina bänd Kalush Orchestra tuleb Eestisse

Kalush Orchestra
Kalush Orchestra — FOTO: EBU / Corinne Cumming

Euroopa päeval, 9. mail toimub Vabaduse väljakul kontsert, kus astuvad üles eelmisel aastal Eurovisiooni lauluvõistlusel Ukrainat esindanud ja konkursi võitnud Kalush Orchestra, samal võistlusel Eestit esindanud Stefan ning Tanel Padar bändiga!

Välisministeeriumi kodulehel teatatakse, et kontsert toob kokku kolm suurepärast esinejat, kes kõik on aidanud hoida Euroopa väärtusi. „Euroopa päeval tähistame Euroopa ühtsust ja rahu. Väärtuseid, mille hind ehk hindamatus on meile eriti teravalt selgeks saanud Venemaa vallandatud agressioonisõja kontekstis. Seepärast on mul erakordselt hea meel, et sel aastal tähistame Euroopa päeva Islandi väljakul koos Kalush Orchestraga, kes on saanud Ukraina sitkuse ja visaduse sümboliks,“ sõnab kantsler Jonatan Vseviov.

Euroopa päeva puhul toimuvad sündmused üle terve Eesti. Tegevused Vabaduse väljakul algavad juba kell 15.00, kui peo lükkab käima „Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023“ põnev programm koos Euroopa Komisjoni esindusega Eestis ja välisriikide suursaatkondadega. Päeva lõpetab Euroopa päeva kontsert algusega kell 18.00 ja see on kõigile tasuta.

Kontserdil astuvad üles eelmisel aastal Eurovisiooni lauluvõistlusel Ukrainat esindanud ja konkursi võitnud Kalush Orchestra, Tanel Padar bändiga ja Stefan.

Kontserti korraldavad välisministeerium, Riigi Tugiteenuste Keskus, Tallinna linn, Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Euroopa Parlamendi büroo Eestis. Euroopa päeva puhul toimuvad 9. mail ja sellele eelneval nädalavahetusel sündmused üle terve Eesti. Rohkem infot: http://www.euroopapaev.ee/

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI