Reklaam sulgub sekundi pärast

Ära maga maha! Eurovisioonil rahvast hullutanud Daði Freyr annab Eestis kontserdi

Daði Freyr
Daði Freyr — FOTO: Pressimaterjal

Armastatud Islandi artist Daði Freyr, kes kogus tuule tiibadesse Eurovisiooni lauluvõistluselt oma lugudega ”Think About Things” ja ”10 Years”, annab 8. septembril soolokontserdi Tallinnas Noblessneri valukojas.

17. märtsil avaldas ta esimesed 4 lugu oma suve lõpus ilmuvalt debüütalbumilt ”I Made An Album”.

Piletid Daði Freyr kontserdile tulevad müügile reedel, 24. märtsil kell 9:00 Piletilevi keskkonnas, kuid nagu meie kontsertide puhul juba tavaks saanud - kõikidel superfännidel on võimalik piletid endale soetada juba varem – 23. märtsist (9:00) kuni 24. märtsi hommikuni toimub piletite eelmüük, mille koodi saab hankida endale 8 Days A Week Facebooki lehe sõnumitesse kirjutades. Kiirusta, sest seekord saab sooduspileteid osta vaid 24h!

Daði Freyri teine stuudioalbum «I Made An Album» ilmub kaks aastat pärast tema edukat ülesastumist Eurovisiooni lauluvõistlusel. Tänaseks on tema muusika kogunud sadu miljoneid striime Spotifys, tal on 2 globaalset viral-hitti ning ta on juba müünud välja mitmeid kontserttuure. Sellest hoolimata on tunne nagu ta oleks alles alustamas.

Hiljuti avaldatud ”I´m Making An Album (1/3)” on esimene osa muusikast, mis ilmub enne ametlikku albumi reliisi suve lõpus. Kogumik neljast kihisevast diskost inspireeritud poplaulust, mis uhkeldavad keeruliste konksude ja eneserefleksiooniga, säilitades samas Daði Freyri ainulaadse ja võluva huumorimeele.

Daði ei sära mitte ainult laval, vaid tema loomingulised anded säravad ka kulisside taga, olles ise kirjutanud, salvestanud ja produtseerinud terve uue albumi.

Daði Freyr albumi loomeprotsessist:

”Ainult head tunded. Armasta seda, kes sa oled, välja arvatud juhul, kui sa oled kohutav inimene - siis muutu! Ma teen hetkel albumit. Hakkasin seda tegema 2021. aastal ja olen sellega peaaegu valmis. Millegipärast oli mulle väga oluline, et ma selle albumi üksi teeksin. Ma ei tahtnud, et keegi teine ​​sellele kirjutaks, seda produtseeriks või mõnda pilli mängiks. Sellest sündis väga isiklik album, mis minu arvates peegeldab selgelt seda, kes ma artistina praegu olen. See tähendab aktsepteerimist sellisena nagu sa oled, kes on sind ümbritsevad inimesed ja ka aktsepteerimist kui oled väsinud, sest maailma on väga palju. Tahtsin selle albumi välja anda ja teada, et see olen 100% mina, ilma kompromissideta. Ma eiran seda reeglit albumi viimase osa viimase loo puhul, kuid selle pärast pean tulevikus muretsema.”

The Guardian on kirjutanud tema kontserdist:

”Daði mängb siirupise psych-popi, trop-house'i ja keerukate konksudega, mis õõnestavad ühe-hiti-ime narratiivi. Tobedus ja eneseparoodia popkontserdil on kõrgem pilotaaž ja Daði teeb seda enesekindlalt. Seda on võimalik teha ainult siis kui Sul on ka tugevad lood; show võib olla naljakas kui see pole peamine fookus.”