Rändesurve Baltikumis on viimastel nädalatel kasvanud. Valgevene kaudu liigub Lätti järjest enam illegaale ning osa neist on edasi jõudnud juba ka Eestisse. Kas meil on oht 2021. aasta kordumiseks, kui Leedut tabas Valgevene režiimi korraldatud hübriidrände kriis. Lähiriikides nägime suurt rändekriisi ka 5 aastat tagasi, kui Valgevene võimud suunasid migrandid järjest üle Leedu piiri. Nüüd, viis aastat hiljem, on Valgevene hübriidrünnaku sihiks Läti, kus peetakse iga päev kinni sadakond illegaalset piiriületajat, tänaseks on kogunumber juba tuhandetes. Nagu juba mainitud, jõuab neist mingi osa kahjuks ka Eestisse. Taro kinnitab, et Eestisse need inimesed ei jää vaid Läti on lubanud nendega edasi tegeleda. Politsei- ja Piirivalveamet on viimasel ajal tõhustanud kontrolli piiril ja transpordisõlmedes, et tabada võimalikke ebaseaduslikke piiriületajaid. Nii siseminister kui ka PPA peadirektor on ühel meelel, et piirisulgemised Euroopa Liidu sees ei aitaks, sest sellisel juhul otsitakse lihtsalt teised juurdepääsuteed. Mõlema sõnul tuleb minna juurpõhjuse tekkimise kohta ehk välispiirile ning suunata võimalikult palju töötajaid sinna. Eesti ongi juba oma jõudusid ka Läti piiri äärde saatnud. Illegaalid on suuresti pärit Aafrikast ja Aasia, kes tulevad otsima head Euroopa elu. Alles möödunud nädala reedel teatas politsei- ja piirivalveamet, et oli viimase kolme päevaga Tallinnas kinni pidanud kokku 32 välismaalast, keda on alust samuti Läti olukorraga seostada. Arvestades, et tänaseks on see arv üle kuuekümne, on tõus olnud väga suur. Ebaseaduslikult riiki sisenenud välismaalased liikusid gruppides ja nad peeti kinni pealinna erinevates kohtades: Nõmmel asuvas majutuskohas, sadamas ning kesklinnas. Ühelgi kinni peetud välismaalasel ei olnud kaasas isiku tuvastamist võimaldavat dokumenti, kuid esialgse info kohaselt pärinevad nad Aafrika riikidest. Belitšev tõdeb, et Eestis on juba kinni võetud ka smugeldajaid. Taro rõhutas, et Valgevene režiim on ise need inimesed sihilikult Läti piiri äärde saatnud ning lisas, et Valgevenes ja ka Venemaal keegi niisama piirivööndisse ei satu. Kuigi Eesti on balti riikidest ainus, kel ei ole Valgevenega piiri, on meie naabriks Venemaa. Taro sõnul ei saa ka seda välistada, et ühel hetkel proovib Venemaa ise meie piiri ebaseaduslike piiriületajatega üle ujutada. Küll aga tuleb sel juhul arvestada tagajärgedega. Tühista Δ Kommenteeri Kommentaarid puuduvad Jalgpallist inspireeritud meestemood TV3 jalgpallistuudio saatejuhi Tõnis Pärnaga — FOTO: Tallinna Kaubamaja Sisuturundus Jalgpalliplatsilt tänavale: kuidas spordimood vallutab meeste garderoobe? TV3 jalgpallistuudio saatejuhid stilisti Karolin Kuusiku valitud riietuses — FOTO: Tallinna Kaubamaja Sisuturundus TV3 jalgpallistuudio eksperdid avaldavad: mis on nende parimad ostud, igapäevased lemmikud ja väikesed stiilisaladused?
Jalgpallist inspireeritud meestemood TV3 jalgpallistuudio saatejuhi Tõnis Pärnaga — FOTO: Tallinna Kaubamaja Sisuturundus Jalgpalliplatsilt tänavale: kuidas spordimood vallutab meeste garderoobe?
TV3 jalgpallistuudio saatejuhid stilisti Karolin Kuusiku valitud riietuses — FOTO: Tallinna Kaubamaja Sisuturundus TV3 jalgpallistuudio eksperdid avaldavad: mis on nende parimad ostud, igapäevased lemmikud ja väikesed stiilisaladused?
TV3 uudised: Eesti korvpallikoondis sai võõrsil väga valusa kaotuse TV3 uudised TV3 uudised: Eesti meeste korvpallikoondis lagunes mängus Ungariga
TV3 uudised: mis on populaarse videomängu GTA fenomeni taga? TV3 uudised TV3 uudised: 13 aastat ootamist: miks on GTA VI-st saanud rohkem kui lihtsalt videomäng?
TV3 uudised: sügistormide eel tasuks üle vaadata oma kriisivalmidus TV3 uudised TV3 uudised: kriisiks valmistumine algab enne, kui kriis kätte jõuab
TV3 uudised: Valgas algas kohus mehe tapnud noorukite üle TV3 uudised TV3 uudised: Valga noorte tapjate süüdistus jõudis kohtusse