Eesti digitaalsus on üks tänapäeva suurimaid valesid. Kui vaadata kasvõi meie lõunanaabrite poole, siis näiteks internet on seal oluliselt odavam ja mitmeid kordi kiirem. Ka digiteenuste osakaalu poolest on muu Euroopa Eestist juba möödumas. Meil on lihtsalt loodud kuvand, kuid see on ekslik ja ma ütleksin, et isegi väga ohtlik. Eesti “tiigrihüpe” on vana ja hambutu loom, mis ootab oma lõplikku lõppu. Meie sõnakuulelikud meediateenrid laulavad aga endiselt oodi, lootes (või võib-olla ka saades) valitsejate käest mõne palukese.
Laadisin selle äpi alla ja vaatasin seda juba umbes aasta tagasi, kuid see röövis rämedalt nutiseadme ressurssi ja tegi kahtlaselt palju päringuid. See pani mind kahtlustama, et tegu pole niivõrd kodanike mugavust teeniva projektiga, kuivõrd kodanike järele nuhkimiseks loodud nuhkvaraga.

Vasta