KRISLIN

Täidame lihashaigusega Krislini unistused enne, kui kuri haigus ta voodisse aheldab

Pisikeses ehitusjärgus olevas majas Lääne-Virumaal elavad Villi ja Karin koos pisipoja Markuse ja kahe tütre Kertu ja Krisliniga. Väike Krislin arenes teiste eakaaslastega tunduvalt aeglasemalt, kuid arstid lohutasid noori vanemaid, et Krisliniga ei ole midagi halvasti. Mida aasta edasi, seda enam tundis aga ema süda, et midagi on tema lapsega siiski väga valesti. Kätte jõudis Krislini 12. sünnipäev – päev, mis jääb kõigile igaveseks meelde.

Krislini diagnoosiks määrati üliharuldane neuroloogiline lihashaigus Charco t -Marie-Tooth’i ehk lihtsamalt CMT, mis on raske lihashaigust, mis muudab tema liikumis- ja tegevusvõimet järjest keerulisemaks. Haigus võibki avalduda alles teismeeas kui jalalabad hakkavad moonduma ning inimene suudab kõndida vaid varvaste peal, edaspidi üldse mitte. Nüüd peavad vanemad elama teadmisega, et arstide sõnul jääb nende tragi ja tubli tütar kahe aasta pärast voodihaigeks.

Vanemad ei jõudnud oma šokist ülegi saada kui saatus otsustas jagada perele veel ühe hoobi. Krislini väiksel õel Kertul opereeriti 2-aastaselt näost kasvaja, kuid veidi pärast Krislini lõpliku diagnoosi, selgus, et ka Kertul on vähk tagasi tulnud. Seekord vaagnapiirkoda. Viimased aastad ei ole Karin ja Villi saanud muud teha kui lastega haiglas olla, kord Krissuga ja siis jälle Kertuga. Pisike naerusuine Kertu on tänaseks päevaks küll kurjast haigusest välja sipelnud, kuid vanema õega on asjalood aina allamäge veerenud.

Ratastooli jäänud Krislin vajab täna vanemate abi rohkem kui varem. Ema Karini töö elektroonikuna toob perele veidi suurema sissetuleku, mistõttu on isa otsustanud olla lastega. Päeval kui Krislin on koolis, teeb isa seal samas remondimehena tööd ning öösel käib klassiruume koristamas. Krislini, Kertu ja väikese Markuse pere on kannatanud erakordselt valusaid saatuselööke, mille ületamine muutub aina raskemaks. Nad elavad tänasel päeval ühe rõõmsa hetke korraga, sest tulevikule mõtlemine hirmutab.

Meie võimuses ei ole kinkida Krislinile terveks tegevat imeravimit, küll aga saame süstida temasse häid emotsioone ja täita noore neiu unistused. Üheskoos saame aidata kergendada ka vanemate murekoormat ehitusjärgus oleva maja osas. Talumaja on soojustamata, külmade ilmadega on hoones vaid 10 kraadi sooja ja talve elab pere üle ühes väikeses soojemas toas. Pere unistab sellest, et saab kodu korda ja elamiskõlblikuks teha enne, kui haigus Krislini lõplikult voodisse aheldab. Süveneva liikumispuude tõttu vajab laps ka abivahendeid ning regulaarselt tuleb käia füsioteraapias ja Tallinnas arstide juures. Kingime armastusväärsele perele sooja, avara ja mugava kodu, kuhu paistaks päike ka kõige raskematel päevadel.

Südamlik heategevuslik laulusaade Inglite aeg on eetris 17. detsembril algusega kell 20.00

Annetusnumbrid:
900 7301 annetad 5€
900 7302 annetad 10€
900 7303 annetad 25€

Annetustelefonid on avatud 17.12 kell 00.00 – 26.12 kell 23.59

Välismaal elavate kaasmaalaste ja ülekannet eelistavate inimeste jaoks on avatud ka annetuskonto Swedbankis: EE242200221056068626, saajaks palume märkida All Media Eesti AS ja selgitusse “Inglite aeg”.